detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
30.01.2025 17:19
«Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
«Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
Серед реципієнтів допомоги з бюджету США є десятки медіа та громадських організацій, а також міністерства, держслужби, університети та інші.

Видання «Економічна правда» оприлюднило перелік усіх українських інституцій, як державних, так і громадських, що отримували кошти від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Як пише «ЕП», у 2024 році Україна отримала через програми USAID 6,05 млрд дол., включаючи 3,9 млрд дол. прямої бюджетної допомоги — гранту, який на безповоротних умовах надійшов у держбюджет для фінансування невійськових видатків.

Крім того, найбільший обсяг фінансування USAID пішов на програми економічного розвитку (1,05 млрд дол.), гуманітарну допомогу (580 млн дол.) та на фінансування програм сприяння демократії та захисту прав людини (340 млн дол.).

За даними Секретаріату Кабінету Міністрів та сайту USAID, на 31 грудня 2024 року в Україні діяли 39 програм USAID, загальний бюджет яких становив 4,28 млрд дол.

Усі чинні програми USAID поділені на 5 ключових напрямів, які розбиті на окремі проєкти:

За першим ключовим напрямком у рамках проєкту «Медійна програма в Україні» кошти отримували:

Крім того, в рамках проєкту «Трансформація комунікацій» кошти, серед інших, отримували такі організації:

Реципієнтами інших проєктів USAID були також, зокрема, БО «Благодійний фонд «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва», ГО «Рух Чесно», ГО «Смарт медіа», ГО «Докудейз», ГО «Кримсос» та інші.

Також у рамках проєкту «Кібербезпека критично важливої інфраструктури» та «Підтримка цифрової трансформації» фінансування отримала ціла низка міністерств, держслужб, університетів тощо. Серед них Мінцифри, ДП «Національні інформаційні системи», АТ «Прозоро.Продажі», ДП «Прозорро», ДП «ДІЯ» та інші.

З повним переліком можна ознайомитись тут.

Нагадаємо, 20 січня, у день своєї інавгурації, новообраний президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. За тиждень адміністрація Трампа відправила у відпустку майже 60 високопоставлених чиновників Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) після того, як Вашингтон повністю заморозив американську допомогу по усьому світу.

Нещодавно Держдепартамент США тимчасово продовжив фінансування гуманітарних програм, які «пов’язані з порятунком життя» і забезпечують основні життєво важливі ліки, медичні послуги, харчові продукти, притулок, засоби для існування.

Український Медіарух закликав громадян і бізнес, міжнародні та іноземні благодійні фонди надати екстрену підтримку українським медіа і медійним громадським організаціям, чия робота і подальше існування опинились під загрозою через втрату інституційного фінансування.

Президент Володимир Зеленський доручив урядовцям надати йому звіт щодо програм, які реалізовувалися за рахунок американської підтримки і  які наразі призупинені. Президент повідомив, що частину фінансування можна забезпечити з держбюджету.

Європейська федерація журналістів (EFJ) закликала європейських донорів мобілізувати свої зусилля для підтримки незалежних медіа, зокрема роботи українських видань, білоруських журналістів у вигнанні та медіапрограм у Косові, після припинення фінансової допомоги від США. 

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики висловив рішучу підтримку продовженню співпраці між Україною та USAID. І повідомив, що на парламентському рівні вже розпочалися консультації з європейськими колегами про можливе тимчасове заміщення американської допомоги.

За даними медіа, зупинка державної допомоги США лишає без коштів третину проєктів з цифровізації в Україні. Крім того, через тимчасове припинення фінансування з боку США вже зупинили виробництво документального фільму «Журналіст» про загиблого військового та журналіста Олександра Махова, а Relocated media cluster тимчасово переформатовує роботу.

Читайте також: 

Колаж: Андрій Калістратенко, «ЕП»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY