За підрахунками Міністерства культури та стратегічних комунікацій України (МКСК), 2156 об’єктів культурної інфраструктури зазнали пошкоджень та руйнувань через російську агресію. 382 з них, тобто 18 %, повністю знищені.
Найбільших втрат і збитків з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зазнала культурна інфраструктура у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Запорізькій, Луганській областях.
Найчисельнішою групою постраждалих об’єктів культурної інфраструктури є клуби (48,3% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які були зруйновані та пошкоджені).
Загалом постраждали:
Руйнувань зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри на території 300 територіальних громад країни (20,4% від усіх ТГ в Україні).
«Станом на кінець грудня 2024 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює точний обрахунок кількості закладів культури, що постраждали внаслідок бойових дій та окупації», — йдеться в повідомленні пресслужби МКСК.
Як раніше повідомляв «Детектор медіа», 28 жовтня 2024 року росіяни завдали другий авіаудар по найбільшій у світі пам'ятці конструктивізму — будівлі Держпрому в Харкові, яка внесена до Попереднього списку ЮНЕСКО.
Також ми писали про те, що Збройні сили України оголосили про створення спеціального підрозділу із захисту культурної спадщини, який працюватиме у структурі цивільно-військового співробітництва.
Читайте також: «Спадщина у людях»: як активісти Чернігівщини та Сумщини зберігають культурні цінності на межі з Росією та Білоруссю
На фото: Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних атак росіян
Фото: МКСК