detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
20.12.2024 15:40
Рух «Чесно»: Майже 6,5 тисячі публічних запитів подали депутати за п’ять років роботи 9-го скликання
Рух «Чесно»: Майже 6,5 тисячі публічних запитів подали депутати за п’ять років роботи 9-го скликання
За даними «Чесно», упродовж 2022–2024 років нардепи відправили лише 970 запитів.

За п'ять років роботи 9-го скликання депутати подали майже 6,5 тисячі запитів на отримання певної інформації. Про це йдеться в дослідженні Руху «Чесно» за підсумками роботи ВР IX скликання.

Як зауважує Рух «Чесно», запити є публічними, вони відображаються в профілі народного депутата на сайті Верховної Ради. Окрім запитів, депутати мають змогу надіслати звернення, однак вони закриті, через що з'являються корупційні ризики.

Найбільше запитів депутати ВР 9-го скликання відправляли у 2020 році та 2021 — загалом 4487. Натомість упродовж 2022–2024 років нардепи подали лише 970 запитів.

Переважно по інформацію зверталися до Кабміну Дениса Шмигаля, Володимира Зеленського, Кабміну Олексія Гончарука, а також до Офісу генпрокурора за Ірини Венедіктової — 217 разів.

«У запиту може бути як один автор, так і декілька. Наприклад, у 2024 році понад 130 нардепів долучились до подання колективного депутатського запиту про присвоєння звання Героя України екснардепу та ексміністру МВС Денису Монастирському та іншим членам екіпажу гелікоптера, які загинули в авіакатастрофі в Броварах у січні 2023 року. Усього народні депутати були авторами чи співавторами запитів понад 12 тисяч разів», — зазначили аналітики.

Найчастіше запити (майже 500) подавав одеський мажоритарник від «Слуги народу» Олександр Ткаченко. Наступні в рейтингу депутат від «Слуги народу» Іван Шинкаренко (342), депутатки від «Європейської солідарності» Ірина Геращенко (271) та Марія Іонова (254).

Як підрахував Рух «Чесно», у середньому парламентарі подають по 30 запитів, 69% народних обранців за весь час своєї роботи подали менш як 30 запитів. Окрім цього, є нардепи, від яких не зафіксували за весь час роботи жодного депутатського запиту, як-от Сергій Кальченко, Олег Тарасов і Юрій Арістов («Слуги народу»), Ігор Молоток («За майбутнє») та Олександр Пузанов («ПЗЖМ»).

Нагадаємо також, що нещодавно низка громадських організацій та журналістів закликала Верховну Раду до кінця року ухвалити в цілому законопроєкт №11321. Підписанти заяви просять депутатів забезпечити трансляцію засідань комітетів, доступ до них журналістів та представників суспільства і завчасно інформувати про їх час та порядок денний.

Читайте також:

Фото: ВР

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY