Оригінал публікації на сайті «Інституту масової інформації» за посиланням
На переконання авторів заяви, наразі не існує жодних безпекових ризиків, які б завадили підвищенню прозорості проведення засідань комітетів Верховної Ради.
«Адже більшість засідань комітетів наразі проводяться в онлайн-режимі. А переважна більшість комітетів – вже забезпечує трансляцію своїх засідань онлайн. До того ж за час повномасштабного вторгнення відомі і випадки публічних засідань комітетів за участі журналістів. Публічність таких засідань у жодному з випадків не призвела до виникнення безпекових ризиків», – йдеться в заяві.
Повний текст заяви:
Ми, громадські організації та журналісти, вітаємо погодження Верховною Радою зобовʼязання прийняти закон про відкритість засідань комітетів та їх онлайн-трансляцію в межах «Діалогів Жана Моне».
Наразі законопроєкт №11321, який передбачає відкриту роботу комітетів Верховної Ради, вже готовий до другого читання. Отже, Верховна Рада може ухвалити законопроєкт №11321 та відкрити засідання комітетів парламенту вже до кінця 2024 року.
Так, засідання більшості комітетів Верховної Ради лишаються закритими для громадськості з 2020 року (через епідемію COVID-19), а з початком повномасштабного вторгнення рівень закритості інформації щодо засідань лише посилився.
Наразі, на наше переконання, не існує жодних безпекових ризиків, які б завадили підвищенню прозорості проведення засідань комітетів Верховної Ради України.
Адже більшість засідань комітетів наразі проводяться в онлайн-режимі. А переважна більшість комітетів – вже забезпечує трансляцію своїх засідань онлайн. До того ж за час повномасштабного вторгнення відомі і випадки публічних засідань комітетів за участі журналістів. Публічність таких засідань у жодному з випадків не призвела до виникнення безпекових ризиків.
Враховуючи вищезазначене, закликаємо народних депутатів законодавчо забезпечити:
Для цього Верховна Рада має включити до порядку денного до кінця 2024 року та ухвалити в цілому законопроєкт №11321, який вже готовий до другого читання.
Заяву підписали:
Нагадаємо, 25 листопада 2024 року низка громадських організацій та медіа розробили рекомендації для вдосконалення доступу журналістів до діяльності Верховної Ради.
Ілюстративне фото: Андрій Дубчак, «Радіо Свобода»