detector.media
Олена Ярема
«Детектор медіа»
13.12.2024 23:58
Німеччина передала Києву оцифровані фільми, створені на українських кіностудіях у першій половині ХХ століття
Німеччина передала Києву оцифровані фільми, створені на українських кіностудіях у першій половині ХХ століття
Архівні українські фільми передадуть Національному центру Олександра Довженка для збереження, подальшої демонстрації та дослідження.

Федеральний архів Німеччини  передав міністру закордонних справ України Андрію Сибізі жорсткий диск з оцифрованими фільмами зі свого кіноархіву, які були створені на українських кіностудіях у першій половині ХХ століття. Про це повідомляє Посольство України у ФРН на своїй сторінці у фейсбуці.

Зазначається, що передача оцифрованих кінораритетів стала результатом плідної співпраці Федерального архіву з українськими партнерами у сфері кіно- та архівної справи.

Відтепер архівні українські фільми доступні у цифровій читальній залі Федерального архіву та будуть передані Національному центру Олександра Довженка для збереження, подальшої демонстрації та дослідження.

Андрій Сибіга подякував німецьким партнерам за допомогу у відновленні українських культурних цінностей: «Ці унікальні мистецькі твори та документальні фільми дають змогу зазирнути в багатовікову боротьбу України за незалежність, а також у тоталітарне радянське правління 1930-х і 1940-х років. Попереду ще багато роботи для дослідження цих та інших історичних джерел і деколонізації української історії».

Нагадаємо, в листопаді команда «Група Кінотрон» випустила тизер відеоархіву Національної кінематеки України, який доступний онлайн. Унікальний архів налічує 200 кіноплівок, створених у 1990-х роках. Кіноплівки були оцифровані для збереження та популяризації української кінематографічної спадщини. У відеоархіві за посиланням можна знайти різноманітні кінороботи, які стали частиною історії українського кіно.

Фото з фейсбук-сторінки Посольства України у ФРН

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY