Служба безпеки України передала до суду матеріали справи російського пропагандиста, автора евфемізму «ввічливі люди».
Про це повідомила пресслужба ГУ СБУ в АР Крим у фейсбуці.
В СБУ розповіли, що таким словосполученням блогер-колаборант називав окупаційні угруповання РФ, які захоплювали Крим у 2014 році.
«Після початку повномасштабної війни він публічно закликав до повного знищення цивільної інфраструктури Харкова та продовження масованих ракетно-бомбових ударів по місту», — наголосили у спецслужбі.
Там зазначили, що наразі блогер є одним із ключових рупорів Кремля, який поширює антиукраїнський контент через власні соцмережі із загальною аудиторією майже 1 млн користувачів.
За даними слідства, фігурант почав публічно підтримувати агресора ще під час захоплення Криму, де проживав та заробляв фрилансингом.
Згодом він очолив там окупаційне інтернет-видання «Голос Севастополя», яке поширює кремлівські фейки про війну проти України.
На підставі зібраних доказів фігурант обвинувачується одразу за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:
У СБУ нагадали, що у 2022 році слідчі повідомили йому про підозру за ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікація її учасників).
В Офісі генерального прокурора додали, що протягом 2022 року обвинувачений неодноразово виступав у пропагандистських медіа як «військовий експерт».
Зокрема, обвинувачений надавав коментарі телеканалам «Первый Севастопольский» та «Украина-ру». В них він схвалював ракетні обстріли української цивільної інфраструктури й агресивно-наступальні дії російської армії.
«В численних інтерв’ю він закликав до "звільнення" українських міст, розмірковував щодо напрямку подальших атак, порівнював війну в Україні з "Афганістаном" та відповідав на питання щодо "вторгнення Білорусі на Західну Україну"», — зазначили в Офісі ГПУ.
Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
Нагадаємо, що Служба безпеки України повідомила про підозру в колабораційній діяльності ректорці окупаційного «Донецького державного університету» Світлані Беспаловій.
Ілюстрація: СБУ