detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
11.12.2024 18:12
У Нацраді виступають за напрацювання правил використання штучного інтелекту в медіа
У Нацраді виступають за напрацювання правил використання штучного інтелекту в медіа
Штучний інтелект має великий потенціал, він полегшує роботу і медіа, журналістів, редакторів, і суспільства в цілому. Але водночас несе й великі ризики

Штучний інтелект має стати предметом співрегулювання, щоби переваги ШІ були більшими за ризики, які можуть виникнути під час його використання.

Про це під час пресконференції в Укрінформі розповіла членкиня Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олена Ніцко, йдеться у повідомленні на сайті Нацради.  

За її словами, тема штучного інтелекту активно обговорюється на різних міжнародних майданчиках, особливо після того, як 1 серпня цього року вже набув чинності Європейський закон про штучний інтелект.

«Для України імплементація закону про штучний інтелект важлива з огляду на те, що ми маємо статус кандидата у Євросоюз, і закон запроваджує єдину структуру для всіх європейських країн. Звісно, ми не маємо ще законодавчих баз, але є дуже серйозні напрацювання Мінцифри, Національної ради, профільних експертів, які створили рекомендації. Вже є багато якісних гайдів, і ми їх трактуємо як “м’яке право”», — уточнила членкиня Національної ради.

Вона наголосила, що штучний інтелект має великий потенціал, він полегшує роботу і медіа, журналістів, редакторів, і суспільства загалом. Але водночас несе й великі ризики.

«Сьогодні наші діти вже дуже активно використовують штучний інтелект у навчанні і в іграх. Нова технологія дозволяє швидко опрацьовувати матеріали, аналізувати великі масиви даних, генерувати ідеї, створювати контент, створювати зображення», — сказала членкиня регулятора.

«Сама по собі технологія є нейтральною. Але мета, з якою вона використовується, може бути різною і відповідно чинити різний, не завжди добрий вплив на суспільство. Особливі виклики постають у періоди виборів. Штучний інтелект можуть використовувати зловмисники з метою дезінформації, створення неправдивих роликів. І наші колеги та суспільства Грузії, Молдови під час останніх виборів вже зіштовхнулися з прикладами впливів, коли були створені за допомогою штучного інтелекту дипфейки, були втручання у виборчі процеси. І про це треба пам’ятати», — додала Олена Ніцко. 

Модератор заходу, член Національної ради Олександр Бурмагін,  підкреслив, що штучний інтелект — це наступний рівень розвитку технологій, який буде ще більше і ще швидше розвиватись і впливати на всі сфери суспільного життя. Тому з часом ті напрацювання, які сьогодні має Україна у сфері ШІ, перейдуть від «м’якого права» до «твердого права», на рівень законів і юридичних норм.

«Медіа мають бути чесними зі своєю аудиторією, маркувати свої продукти, які створюються за допомогою штучного інтелекту. Тому те, що поки що звучить як рекомендація, у найближчій перспективі буде виходити на рівень законів і на рівень вже юридичних норм, обов’язків», — уточнив Олександр Бурмагін. 

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації розвиватиме співпрацю з компанією Meta в напрямі штучного інтелекту.

У Міністерстві цифрової трансформації розробили «Білу книгу» майбутнього регулювання штучного інтелекту в Україні — документ, у якому детально описано підхід до впровадження та послідовні кроки з його реалізації.

Дев’ять українських IT-компаній підписали декларацію про відповідальне використання ШІ в технологічних продуктах.

Фото: пресслужба Нацради  з питань телебачення і радіомовлення

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY