detector.media
Юлія Лавришин
«Детектор медіа»
03.12.2024 18:50
Заступниця міністра економіки розповіла про оновлення трудового кодексу, яке має допомогти жінкам реалізуватися
Заступниця міністра економіки розповіла про оновлення трудового кодексу, яке має допомогти жінкам реалізуватися
Мінекономіки також запустило грантову програму, що дає можливість жінкам отримати 30 тис. грн, які вони можуть використати на навчання на «типово чоловічі» професії.

В Україні досі діє старий, по суті, радянський трудовий кодекс, перенасичений гендерними стереотипами, які треба подолати. Міністерство економіки працює над оновленням трудового законодавства, яке має стати набагато гнучкішим і давати більше опцій, зокрема для кращої самореалізації жінок. Про це під час пресконференції «Звісно, зможеш!» у межах Конгресу з економічного уповноваження жінок (WEE Congress 2024), який відбувався 3 грудня в Києві, сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

«Ми подолаємо певні рудименти. Жінка, яка має дитину до трьох років або є вагітною, не може їздити в відрядження. Чому? Тому що в якийсь момент держава вирішила, що вона хоче подбати про матір, про жінку і не дозволити їй цього. На щастя, тепер ми можемо вирішувати це самі. Також заборона займатися підземними роботами і небезпечними роботами. Жінка вирішує, займатися їй чи ні, але їй має бути дозволено нарівні з чоловіками. Тобто трудовий кодекс, закон трудового законодавства — це одна річ», — сказала Тетяна Бережна.

Також вона зазначила, що оновлений трудовий кодекс має полегшити самореалізацію жінкам, які доглядають за домом і дітьми. Він даватиме більше можливостей для них.

«Насправді доглядова робота по дому, за дітьми — не жіноча справа, це справа, яку мають ділити партнери порівну. Нещодавно було дослідження Work.ua, яке визначило, що вартість доглядової роботи в Києві становить 100 тис. грн в місяць. Тобто прання, готування, якби умовно ви ці всі послуги замовляли, які роблять переважно жінки, вам на місяць коштувало б 100 тис. грн. Ми про це не задумаємося і робимо цю роботу безоплатно дуже часто. В той момент, коли цей час ми могли б витрачати на навчання, професійний зріст, на інші речі, які приносили дохід, — розповіла заступниця міністра. — Тому, підсумовуючи, скажу таке, що серед інструментів, які ми пропонуємо, це гнучке працевлаштування, це доступ до ресурсів для створення або розвитку власної справи, і це навчання, в тому числі і на стереотипно чоловічі професії»

За словами Тетяни Бережної, Мінекономіки запустило грантову програму, що дає можливість жінкам отримати 30 тис. грн, які вони можуть використати на навчання на «типово чоловічі» професії — зварювання, водіння трактора, токарство та ін. Деякі з цих професій є доволі високооплачуваними, і для жінок це можливість самореалізації.

Нагадаємо, телеведуча та активістка Маша Єфросиніна під час «Звісно, зможеш!» сказала, що в Україні жінки досі є упослідженою соціальною групою. Прикладом цього вона вважає тотальну перевагу чоловіків у єдиному телемарафоні.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY