detector.media
Данило Головатий
«Детектор медіа»
27.11.2024 16:38
Starlight Media з 2023 року втричі збільшила свої доходи від YouTube, — «Forbes Україна»
Starlight Media з 2023 року втричі збільшила свої доходи від YouTube, — «Forbes Україна»
Такі показники – результат перебудови бізнес-моделі — компанія зміщує акцент із телебачення на відеоконтент, адаптує його чотирма мовами та експериментує з digital-only контентом.

У 2024 році розважальний контент в YouTube приніс медіакомпанії Starlight Media понад 300 млн грн доходу. Загальні доходи диджитал-напряму становлять близько 500 млн грн. Успіху сприяли вихід на іспаномовний ринок та експерименти з новими жанрами. Про це пише «Forbes Україна», посилаючись на розмову з СЕО Starlight Production та Starlight Digital Віталієм Гусєвим

За неповний 2024 рік канали Starlight Media в YouTube зібрали близько 4 млрд переглядів і принесли 300 млн грн доходу. З початку 2023 року компанія втричі збільшила свої доходи від YouTube.

Такі показники — результат перебудови бізнес-моделі. З 2023 року компанія зміщує акцент із телебачення на відеоконтент і його монетизацію. Поштовхом до перебудови стали, зокрема, зменшення рекламного ринку та міграція аудиторії. Нова стратегія диджитал-напряму побудована на мультиплікації джерел доходів — видів контенту, платформ, територій і супутніх послуг.

В YouTube компанія почала експансію в кількох напрямах: управління контентом стороннього виробництва; адаптація контенту іншими мовами; створення та просування digital-only контенту; лабораторія диджитал-ініціатив.

Станом на листопад 2024-го Starlight Media розвиває понад 100 YouTube-каналів із майже 50 млн підписників. Дохід від платформи виріс більш ніж утричі за два роки.

Як пише Forbes, цьому сприяли декілька кроків. По-перше, Starlight Media адаптує контент чотирма мовами: англійською, іспанською, португальською та польською.

Найкраще спрацював іспаномовний контент — менш ніж за рік компанія повернула 105% інвестицій у цей сегмент. Перегляди частини іспаномовних каналів Starlight Media сягають десятків мільйонів, найбільше — у Мексиці та США. Натомість вихід на англомовний ринок не виправдав очікувань — на цей момент компанії вдалось повернули менше половини інвестицій.

Найуспішнішими форматами компанія називає чотирисерійні мелодрами та детективно-містичні проєкти. Вони демонструють позитивну динаміку як на англомовному ринку, так і в португаломовних країнах.

По-друге, компанія залучає серіальний контент, вироблений іншими українськими продакшенами. Після того, як контент відпрацював на лінійних телеканалах, Starlight запускає його у повторну монетизацію на YouTube.

Статус багатоканальної мережі (MCN, Multi-Channel Network) дозволяє Starlight Media підʼєднувати до власного ядра в YouTube канали інших правовласників і розвивати їх, збільшуючи дохідність. Показники успішності партнерів (розмір аудиторії, кількість та тривалість переглядів) після рекомендацій від Starlight в середньому покращуються на 50–150%, в окремих випадках — до 1000% приросту.

Врешті, хоча найбільший прибуток дає монетизація ефірного контенту компанія експериментує з digital-only контентом. Спеціально для диджитал-майданчиків Starlight випускає три типи детективних серіалів-антологій. Вони відрізняються рівнем візуалізації: від формату слайд-шоу до детальних анімованих персонажів. Застосування штучного інтелекту допомагає скоротити вартість виробництва приблизно в сім разів.

Крім детективів, компанія планує розробляти ігрові вебсеріали з короткими епізодами, розробляє напрям так званого «карма-контенту» і думає про освітній дитячий контент. На українському ринку digital-only контент Starlight розглядає як інструмент для спонсорських проявів.

Нагадаємо, 21 листопада медіакомпанія Starlight Media отримала статус MCN (Multi-Channel Network) від YouTube, що дає компаніям можливість інтегрувати канали партнерів до своєї системи управління (CMS).

Фото: СЕО Starlight Production Віталій Гусєв / Сергій Хандусенко, «Forbes Україна»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY