Видання «Рубрика», Український ПЕН та Львівський медіафорум отримали відзнаки Democracy Courage Tribute під час 12-тої Глобальної асамблеї Світового руху за демократію (World Movement for Democracy) у Йоганнесбурзі (ПАР). Про це українські організації повідомили на своїх сторінках у соцмережах.
Організатори асамблеї відзначили «відважну діяльність українського громадянського суспільства в часи війни, зокрема, документування злочинів війни росії проти України, просування демократичних реформ, надання гуманітарної допомоги, сприяння поінформованості та залученості українців».
«Більшість проєктів та кампаній ПЕН з 2022 року пов’язано зі спадщиною наших колег та друзів, яких вбила росія. Ця діяльність сповнена пам’яті, болю та любові. Я хочу присвятити цю нагороду українським журналістам, письменникам, митцям, які мали б творити нову українську культуру, розвивати незалежні медіа та розбудовувати нашу демократичну країну після довгої історії репресій. Однак їхні життя забрала Росія — та сама країна, котра століттями намагається стерти нашу культуру та ідентичність», — сказала виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен у своїй промові.
Головна редакторка «Рубрики» Анастасія Руденко зауважила, що це війна визначає не лише майбутнє України, а й усього демократичного світу. Адже Росія прагне переписати правила світу, зруйнувати порядок, заснований на повазі до прав людини, свободи та суверенітету.
«Ця нагорода — данина стійкості та силі українського суспільства. Наша стійкість народжується з надії. Але це не пасивна надія, що чекає, поки щось трапиться. Ні, це надія як дія, надія, що змушує нас стояти проти агресора і захищати наші цінності. Це про наш народ, але також про глобальне людство. Це про кожну людину на землі, яка сподівається на краще майбутнє», — сказала Руденко.
Ольга Мирович також зазначила, що вони приймають цю відзнаку від імені громадянського суспільства України, зокрема тих, хто захищає права, волонтерить, бореться, і тих, кого ми втратили.
Нагороду «Відвага заради демократії» вручають кожних два роки. Цьогоріч Глобальну асамблею, яка відбулась вдванадцяте, відвідало близько 600 учасників з-понад 100 країн світу. Вони обговорили виклики для демократії і поділилися стратегіями та досвідами її адвокації.
Фото: Олена Трегуб