Частка матеріалів, присвячених екологічним питанням, в українських онлайн-медіа у 2024 році становить лише 1,4% від загальної кількості публікацій. Про це йдеться в дослідженні ІМІ.
За даними дослідження, цей показник знизився на 0,6% у порівнянні з 2021 роком, тоді екологічна тематика становила 2% контенту.
Експерти ІМІ зазначають, що таке зменшення пов'язане з переорієнтацією журналістів на висвітлення війни та її наслідків. Проте таке зміщення уваги від екологічних проблем є небезпечним, оскільки екологічні питання, зокрема наслідки воєнних дій, мають критичне значення для довгострокового розвитку України.
«Росіяни не лише здійснюють геноцид українців, а також завдають безповоротної шкоди екології, що призводить до екоциду. Про наслідки якого пишуть українські редакції, адже значна кількість матеріалів стосувалися забруднення повітря, отруєння води росіянами або екологічні наслідки через обстріли українських територій», — зазначила медіааналітикиня ІМІ Яна Машкова.
У моніторинговий період експерти ІМІ зафіксували, що:
Експерти ІМІ також радять українським редакціям тримати «теплий контакт» та партнеритися з «екологічними» ГО, щоб екологи могли оперативно давати ексклюзивні коментарі.
Крім того, в рекомендаціях радять стежити за організаціями в соцмережах, адже можна писати не лише про проблеми, а й про ініціативи та рішення.
На думку експертів ІМІ, можна простежити, про що зараз пишуть іноземні медіа, адже вони теж пишуть про екологію, і ця інформація може бути корисна для української авдиторії.
Ознайомитися з повним текстом дослідження можна за посиланням.
Моніторинг проведено 24–30 вересня 2024 року в 10 популярних інтернет-медіа: «Українська правда», «Цензор.НЕТ», 24 канал, Суспільне, «Фокус», «Гордон», «Кореспондент.net», ТСН, УНІАН, NV. Загальна вибірка склала 13771 матеріалів.
Фотоколаж: ІМІ