Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розкритикувала колишнього президента США Дональда Трампа за поширення фейкових новин щодо енергетичної політики Німеччини, але підтвердила, що уряд Німеччини прагнутиме зберегти довірливі відносини з новою адміністрацією США, якщо Трамп виграє вибори.
Про це пише Bloomberg.
«Ми були справді трохи здивовані, що були фейкові новини, якщо не сказати брехня, про мою країну», — сказала Бербок в інтерв'ю Bloomberg TV у Нью-Йорку, маючи на увазі коментар Трампа під час його дебатів з Камалою Гарріс 10 вересня.
Колишній президент стверджував, що енергетичний перехід Німеччини провалився і країна знову будує звичайні електростанції.
Бербок спростувала ці заяви та зазначила, що Німеччина не лише успішно реалізує перехід на відновлювані джерела енергії, але й закриває вугільні та атомні станції.
«Енергетична система Німеччини повністю працює, понад 50% електроенергії генерується з відновлюваних джерел», — заявила вона, підкреслюючи, що вугільні електростанції мають бути повністю виведені з експлуатації до 2038 року.
«Якщо мою країну представляють неправильно, це відповідальність Міністерства закордонних справ сказати: Вибачте, але це не так», — додала Бербок, захищаючи відповідь її міністерства на коментарі Трампа в соціальних мережах.
Like it or not: Germany’s energy system is fully operational, with more than 50% renewables. And we are shutting down – not building – coal & nuclear plants. Coal will be off the grid by 2038 at the latest. PS: We also don’t eat cats and dogs. #Debate2024 pic.twitter.com/PiDO98Vxfo
— GermanForeignOffice (@GermanyDiplo) September 11, 2024
Попри напруженість, Бербок наголосила, що Німеччина зацікавлена у підтримці стабільних відносин зі Сполученими Штатами, незалежно від того, хто переможе на президентських виборах. Вона зазначила, що її уряд буде співпрацювати з будь-якою адміністрацією США, як це відбувається зараз із урядом Джо Байдена.
У 2023 році Бербок відвідала Техас, де зустрілася з губернатором Грегом Ебботтом, близьким союзником Трампа, а також із республіканськими членами Конгресу. Під час свого останнього візиту до Нью-Йорка на Генеральну Асамблею ООН вона уникала президентської політики, зосередившись на міжнародних питаннях і зовнішній політиці Німеччини.
Нагадаємо, 10 вересня кандидати у президенти США Камала Гарріс та Дональд Трамп провели свої перші дебати. Під час них лідер республіканців озвучив низку популістських гасел, натомість кандидатка від демократів намагалася відповідати більш конструктивно.
Фото: Bloomberg.