detector.media
16.09.2024 21:09
Негативні настрої переважають лише за рахунок частих атак. Решту інфопростору займають хороші новини: власна зброя, світова підтримка тощо. Зведення інформаційної війни 7–13 вересня 2024 р.
Негативні настрої переважають лише за рахунок частих атак. Решту інфопростору займають хороші новини: власна зброя, світова підтримка тощо. Зведення інформаційної війни 7–13 вересня 2024 р.
Минулого тижня індекс настроїв соцмереж піднявся з «ями» у мінус 28 пунктів до мінус 11. Новини про власні оборонні розробки як завжди додають радості та надії. Візит Блінкена повернув надію на світову підтримку. А масована атака на РФ традиційно викликає радість та сміх.

«Поставки позитиву» забезпечують новини про власне виробництво зброї

Інформаційні загрози: критика керівництва МО та спроби посіяти розкол між владою та захисниками

Емоції проукраїнських громадян

Гнів — 28% — на росіян за обстріли з руйнуваннями (Покровськ, міст в Селидовому тощо), знущання з полонених; у критиці влади (В. Гладкий, рік Р. Умєрова на посаді, гроші на виплати ЗСУ, корупція, мобілізація з елементами примусу), партнерів (нема дозволів бити по РФ), у сварках (провокує, зокрема, Д. Корчинський з тезою про закриття кордонів усім); на Іран за поставки ракет; на Р. Фіцо за тезу про «нацистські війська»; на зрадників/негідників (палії, побиття військових).

Радість — 21% —  викликають удари по тилах РФ (склади БК у Воронезькій обл, ГЗМ на Білгородщині, згодом масована атака 10 вересня, зокрема на Москву), історії знищення окупантів та зведені втрати, просування на Курщині, світова підтримка (зброя від США, Німеччини, Британії та ін., підтримка ударів по РФ); також у звітах волонтерів, вітаннях зі святами.

Тривога — 17% — продовжує викликати наступ росіян, передусім на Покровськ та Харківщину (також невідтягування військ з Херсонщини), контрнаступ на Курщині (перекидають сили через Сейм); також К. Буданов актуалізує загрозу від Telegram; війна може затягнутися; проблеми в економіці.

Сум — 13% —  приблизно однакові масиви дописів з військовими некрологами та звістками про цивільні жертви (без основного інфоприводу, досі відлунюють трагедії в Полтаві та Львові). Також сумні аналогії теракту 11 вересня в США із сучасним російським терором.

Гордість — 8% — у вітаннях зі святами (День воєнної розвідки, військ РЕБ).

Надія — 6% — передусім на дозволи бити по РФ (візит Е. Блінкена та Д. Леммі).

Сміх — 2% —  реакції росіян (зокрема, відомого реп-виконавця) на удари по Підмосков’ю; також агітплакат ЗС РФ у Курську із зображенням воїна ЗСУ.

Для довідки

Згідно з методологією дослідження CAT-UA щодня за допомогою автоматизованих систем моніторингу вивантажується повний масив згадувань воєнних термінів — загалом понад 300 тис. дописів, за 50 ключовими пошуковими словами — у мережах Facebook, X, Telegram, YouTube, VKontakte, Odnoklassniki, TikTok.

Із цього масиву повідомлень, написаних користувачами з України, щодня випадковим чином виокремлюється 1350 дописів, що складає приблизно 0,25% від їх загальної кількості. Похибка вибірки складає не більше 3%. Дані обробляються вручну: виокремлюються користувачі з проукраїнською позицією — у середньому 85% від загальної кількості — і визначаються висловлені ними емоції на основі протоколів кодування. Адже моніторинг включає й користувачів з окупованих територій, де окупанти створюють свій контент.

Громадська організація CAT-UA протягом двох років досліджує настрої в соціальних мережах та надає звіти для військово-політичного керівництва України, щоб через регулярний моніторинг сприяти стійкості інформаційного поля попри спроби путінського режиму його зруйнувати.

Ілюстративне фото: Getty Images

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY