Кар'єра у сфері тестування програмного забезпечення цікавить багатьох амбітних людей, які хочуть займатися цікавою справою й отримувати гідну зарплатню. Бізнес переходить в електронний формат, тому попит на програмні продукти постійно зростає. Разом із ним зростає затребуваність у кадрах, які відповідають за якість ПЗ. Щоб гарантовано отримати роботу, треба закінчити курси тестувальника з працевлаштуванням. У цьому випадку не доведеться витрачати жодної хвилини на самостійні пошуки вакансії.
Дослідження Statista показують, що близько 6,3 млрд користувачів смартфонів понад 80% вільного часу проводять за використанням застосунків. Щороку розробники створюють понад 1 млн програм. Баги та помилки в ПЗ – причини відмов від використання застосунків споживачами. Тестування – обов'язковий етап розробки, який допомагає скоротити комерційні ризики та збитки. Завдяки роботі інженера QA в продуктах своєчасно виявляють і усувають недоліки.
Переваги професії тестувальника:
Хороший тестувальник отримує дорогі проєкти та матеріальні заохочення. Продовжуючи навчання у сфері IT, тестувальники розвиваються і досягають успіхів в інших професіях – розробник, діджитал-маркетолог.
Інженери QA перевіряють продукт перед відправленням клієнту. Тестування застосунків необхідне для запобігання негативному користувацькому досвіду, який перешкоджає просуванню продукту на ринку і призводить до збитків. Достатньо згадати історію онлайн-сервісу обміну цифрових валют Mt.Gox, коли помилки програмного забезпечення призвели до зламу системи та крадіжки 460 млн доларів.
Інженер контролю якості тісно взаємодіє з розробниками програмного забезпечення, щоб розуміти цілі та завдання тестованого застосунку. Спеціаліст створює сценарії тестування, щоб визначити параметри – доступність і зручність для користувачів, відсутність багів і помилок, функціональність. Обов'язки тестувальника:
Тестування продуктів проходить у ручному й автоматичному режимах. Інженер QA вибирає варіант з урахуванням поточних цілей. Ручне тестування проводиться для перевірки одного компонента продукту або для аналізу складних функцій. Автоматичне дає змогу аналізувати роботу програми одночасно за кількома параметрами.