detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
15.08.2024 20:38
У Львові презентували виставку, присвячену 70-річчю Української служби Радіо Свобода
У Львові презентували виставку, присвячену 70-річчю Української служби Радіо Свобода
16 серпня 1954 року тоді ще Радіо Визволення о 17-й годині за європейським часом вперше промовило до слухачів українською мовою

У Львові в приміщенні Американського дому відбулася презентація виставки світлин «Говорить Радіо Свобода», присвячена 70-річчю першого виходу в етер Української служби Радіо Свобода, яке спершу мало назву Радіо Визволення, йдеться у повідомленні на сайті медіа. 

У коментарі «Детектору Медіа» директорка Української редакції «Радіо Свобода» Мар'яна Драч зазначила, що за 70 років існування Радіо Свобода висвітлювала резонансні та суспільно важливі теми, пробиваючись крізь «залізну завісу», цензуру і глушилки СРСР. Редакція першою доносила правду про Голодомор, репресії, справжні наслідки Чорнобильської катастрофи.

«За свідченням українських дисидентів, такі матеріали руйнували радянську дійсність. Сьогодні ми готуємо репортажі з фронту, викриваємо корупцію, розповідаємо про реалії окупації та українців, яких війна вигнала з дому. Наших колег називали "агентами ЦРУ" і "шпигунами", їх кидали за ґрати, проводили обшуки, били "беркутівці", автомобілі палили, журналісти отримували поранення на фронті. За ґратами в окупованому Криму з 2021 року досі перебуває наш кореспондент Владислав Єсипенко. Продюсерка Віра Гирич загинула у власній домівці у Києві від російської ракети і ця втрата досі як незагоєна рана. Наша місія полягає у просуванні демократичних цінностей і ми пишаємося високою довірою аудиторії: за даними Gallup — це 95 відсотків. У списку редакції також численні журналістські премії і це те, що надихає», — розповіла директорка Української редакції «Радіо Свобода».

23 світлини показують історію Радіо Свобода і дають розуміння місії, яка була протягом цих 70 років.

У повідомленні йдеться, що 16 серпня 1954 року тоді ще Радіо Визволення о 17-й годині за європейським часом вперше промовило до слухачів українською мовою.

«Історія Радіо Свобода — це відображення історії України. Залежно від того, як змінювалась ситуація в Україні, такі виклики поставали перед працівниками Української служби Радіо Свобода. Тема релігії, Голодомору, дисидентства, порушення прав людини були пріоритетними темами Радіо Свобода. Незаангажованість і об’єктивність — головні засади для Радіо Свобода», — зазначає журналістка  Галина Терещук.

На виставці, окрім світлин, були представлені радіоприймачі, з яких слухали передачі Радіо Свобода. Вони з колекції митрополита ПЦУ Димитрія Рудюка.

«Мене найбільше цікавили релігійні передачі. Я слухав божественні літургії. Слухав поруч із бабусею. Для мене світ радіо — дуже близький. У моїй колекції ті приймачі, через які ми могли слухати Радіо Свобода у 70-80-х роках. Найкраще слухалось по приймачах, які були зроблені у Балтії. Дістати їх було важко, були обмежені короткі хвилі», – наголосив митрополит ПЦУ Димитрій.

У 70-х роках ХХ століття почався підпільний рух за відновлення статусу УГКЦ і тоді Радіо Свобода повідомляло звернення католицьких священників про право на свободу релігії.

Виставка «Говорить Радіо Свобода. 70 років» триватиме протягом місяця.

Нагадаємо, що 17 липня минуло 10 років з дня заснування  редакції журналістських розслідувань «Схеми» у складі української служби «Радіо Свобода».

Фото: Олег Дуда/фейсбук

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY