Сучасна дизельна електростанція, по суті, являє собою установку стаціонарного чи пересувного типу, здатну виробляти електрику. В її основі є генератор перемінного току та дизельний двигун внутрішнього згорання. Вони закріплюються на рамі із сталі, доповнюючись системою управління та моніторингу. Одними з найпопулярніших моделей є дизельні генератори 5 кВт , оскільки агрегати такого плану застосовуються в якості автономного та альтернативного джерела живлення в місцевостях, де є перебої з електрикою.
Правильний вибір саме цього формату електростанції багатьма користувачами зумовлений наступними акцентами:
Відзначається також і велика термостабільність. Завдяки тому, що дизельний генератор застосовує невелику кількість палива, то і нагрів його є значно меншим у порівнянні з бензиновими моделями.
Загалом пристрої такого плану умовно розподіляються на декілька категорій з врахуванням їх потужності, призначення та конструкції. Невеличкий дизельний генератор потужністю від 3 до 10 кВт найчастіше використовується на будівельних майданчиках, в роботі комунальних служб, а також для побутових цілей. Такі генератори оснащуються повітряною системою охолодження і здатні працювати в межах 6-8 годин безперервно.
Більш потужні пристрої мають параметри від 10 до 3000 кВт та розраховані на тривалий час експлуатації без відключення.
Підбираючи потрібну модель дизельного генератора, найчастіше враховують наступні моменти:
Для того щоб правильно визначитися із моделлю пристрою, необхідно завчасно розрахувати параметри потрібної потужності. Зробити це досить просто. Треба скласти список електроприладів та техніки, яка буде підключатися, вказуючи їх показники потужності. При цьому обов'язково враховується і коефіцієнт пускового струму - дані про це можна знайти в інструкції до обладнання.
До найбільш «вибагливої» техніки зазвичай відносять холодильник, мікрохвильову, пилосос, пральну машину, свердловинний насос. Вся інша техніка, включно із лампочками, вмикається при подачі стандартної напруги. Отримані цифри потрібно сумувати та додати до них 25-30% від отриманої суми. Це дає можливість забезпечити роботу установки в штатному режимі без перевантажень.
Варто зазначити що перебільшення запасу потужності дизельного генератора бажано не допускати. По-перше, користувач буде переплачувати за потенціал, який не буде застосовуватися. По-друге кількість витрат палива суттєво збільшиться. І по-третє, такі навантаження можуть пошкодити поршневу групу двигуна.
Якщо ви врахуєте ці поради, то на питання: «Як вибрати дизельний генератор?», ви швидко знайдете відповідь.