detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
01.08.2024 14:50
У Венесуелі низка журналістів зазнала нападів та залякувань під час висвітлення масових протестів у країні
У Венесуелі низка журналістів зазнала нападів та залякувань під час висвітлення масових протестів у країні
Щонайменше 41 випадок порушення інформаційних свобод було зафіксовано в 13 штатах країни лише протягом одного дня президентських виборів, 29 липня.

Міжамериканська асоціація преси (IAPA) засудила порушення свободи преси у Венесуелі, де після проголошення Ніколаса Мадуро президентом почалися масові протести. Журналісти, які їх висвітлювали, зазнавали нападів, залякувань і затримань. Про це йдеться на сайті IAPA.

Зокрема, оператор і спортивний журналіст Пауль Леон з VPItv був затриманий 30 липня силовиками. Наразі його місцезнаходження невідоме. У тому ж інциденті в журналістки Юліани Пальмар з QPEV і Sucesos Trujillo конфіскували мобільний телефон.

Того ж дня оператор Noticia Digital Юснер Альварадо був затриманий у штаті Барінас.

Під час висвітлення протестів 29 липня в Маракаї також підстрелили журналіста Хесуса Ромеро з Código Urbe. Його прооперували, він залишається в лікарні.

Того ж дня в Карабобо поліція викрала камеру у фотокореспондента Хосе Анхеля Родрігеса, коли він фотографував протести в цій частині країни. Згодом обладнання йому повернули.

В Ансоатегі протестувальники підпалили автомобіль журналіста Габріеля Родрігеса з Noticias Neverí.

Загалом, за даними LatAM Journalism Review, щонайменше 41 випадок порушення інформаційних свобод було зафіксовано в 13 штатах країни лише протягом дня виборів.

У червні ми також повідомляли про те, що вірменська медіаспільнота рішуче засудила поліцію країни за поранення щонайменше десяти журналістів під час сутичок з протестувальниками, які 12 червня в Єревані вимагали відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна. Тоді правоохоронці кинули в натовп десятки світлошумових гранат, внаслідок чого щонайменше 83 людини зазнали поранень.

Раніше аргентинські журналісти також провели масовий протест на захист свободи слова і проти політики цензури та регулювання уряду президента Хав’єра Мілея. Медійники протестували проти обмеження доступу до подій, придушення приватних медіа через усунення офіційної реклами тощо.

Фото: Getty Images

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY