detector.media
11.02.2005 10:45
"ТОНІС" вимагає відставки всіх членів Нацради
Колектив телеканалу "ТОНІС" звернувся з відкритим листом до Президента України Віктора Ющенка, Голови Верховної Ради Володимира Литвина, Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, голови РНБОУ Петра Порошенка, Генпрокурора Святослава Піскуна та голови СБУ Олександра Турчинова.

В листі висловлено недовіру діяльності Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

Подальший текст, який отримала "Детектор медіа", надається повністю, без скорочень:

"Ми вважаємо, що НРУ методично нищила національний інформаційний простір на користь наближених до колишньої влади політичних сил. Лише впродовж 2003-2004 років „донецький” клан в особі трьох телеканалів – „ТРК Україна”, „КРТ” – „Київська Русь телебачення” та НТН отримали 186 ліцензій і намагаються на позаконкурсній основі отримати ще 30 ліцензій. Інший телевізійний „холдинг”, що належить зятю колишнього президента Віктору Пінчуку („Новий канал”, ICTV, СТБ та М1), сумарно отримав 279 ліцензій. В планах – отримання ще 475 ліцензій. Група Суркіса-Медведчука-Плужникова фактично контролює всі загальнонаціональні метрові телеканали („Інтер”, 1+1, ТЕТ та частково - УТ-1).

Для порівняння: телеканал „ТОНІС”, який має подання Національної Ради (НР) на прорахунок 33 частот, 19 з яких прораховані та прорахунок належним чином сплачений „ТОНІСом”, не отримав жодної, хоча виконав всю процедуру, передбачену чинним законодавством. Невмотивовано НРУ частину з цих частот віддала іншим каналам, а частину виставила на повторний конкурс. Подібна ситуація була й з прорахуванням частот: „Укрчастотнагляд” на наше прохання здійснити прорахунок частот, відповів, що частотного ресурсу в означених містах не існує. Пізніше виявилось, що частоти в цих же містах є. Але отримали їх наближені до тодішнього прем’єра Януковича телеканали НТН та „Київська Русь”. Подібна ситуація спостерігається й з іншими теле- та радіокомпаніями, які не належать до холдингів медіа-олігархів. Таким чином, НРУ з питань телебачення та радіомовлення не виконала своїх функцій по формуванню конкурентного середовища в національному інформаційному просторі і поставила під загрозу національну безпеку країни. Особливо чітко це стало зрозуміло під час президентської кампанії в Україні. Деякі засоби масової інформарції відкрито підтримали ідеї сепаратизму, розколу країни та поділу українців на три сорти, що можна кваліфікувати як спробу розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Вважаємо, що в діях Національної Ради простежуються ознаки корумпованих дій і змови. Ми свідомі, що питаннями розслідування мають займатись компетентні органи. Тож звертаємось із відповідним запитом до РНБОУ, Генпрокуратури та СБУ.

Вважаємо неприпуститими спроби деяких членів НРУ з питань телебачення та радіомовлення потрапити до її нового складу. Вважаємо, що справжні професіонали знайшли б в собі мужність сигналізувати суспільству про те, що вони не в змозі забезпечити дотримання прозорих і законних процедур прийняття рішень в сфері ліцензійної політики. Цього не відбулось. Тож вважаємо, що всі члени НР скомпрометували себе діяльністю на цих відповідальних посадах і не мають права бути обраними на них вдруге.

Колектив телеканалу „ТОНІС” висловлює недовіру Національній раді України з телебачення та радіомовлення в цілому і персонально членам НР: В.Понеділку, Т.Лебедєвій, В.Шевченку, В.Манжосову, В.Лешеку, М.Фартушному, О.Бутку, В.Павленку.

Вважаємо неприпустимими також спроби деяких членів Національної ради використати ідею створення Громадського мовлення (телебачення) в своїх власних інтересах та увійти до складу його керівних органів (Громадської ради), оскільки переконані: якщо методи роботи Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення будуть інфіковані громадському телебаченню і радіо, ми отримаємо гігантську, абсолютно непрозору телеструктуру, яка контролюватиме третину національного інформпростору. Це суперечить ідеї децентралізації та конкуренції.

Зі свого боку заявляємо, що телеканал „ТОНІС” не вимагає преференцій і особливого ставлення до себе. Ми прагнемо чесного і прозорого розподілу національного частотного ресурсу. Задля цього вимагаємо:

1. Відставки всіх членів Національної Ради України з питань телерадіомовлення.

2. Вилучення всієї документації Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення для забезпечення недопущення фальсифікацій і підробок.

3. Недопущення призначення старих членів НР до її нового складу.

4. Недопущення призначення нині діючих членів Нацради до складу керівних та наглядових органів Громадського телебачення (якщо таке буде створено).

5. Фактичної демонополізації українського телерадіопростору шляхом перегляду всіх нелегітимних і антизаконних рішень НР.

6. Проведення Генпрокуратурою, Службою Безпеки України та Радою Національної Безпеки і оборони України всебічного розслідування діяльності Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення та захисту українського телерадіопростору від корупційних дій відповідальних чиновників.

7. Оприлюднення „Укрчастотнаглядом” закритої інформації про весь наявний частотний ресурс.

8. Перерозподілу частот на конкурсній і абсолютно прозорій основі.

Закликаємо колег, які готові боротися за свої права, приєднатися до нашої акції висловлення недовіри Національній Раді України з питань телерадіомовлення".

Підпис:

Колектив ВАТ „Телеканал „ТОНІС”

"Детектор медіа"
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY