detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
24.07.2024 14:36
Нацрада та фонд «Партнерство за сильну Україну» запускають проєкт з підтримки українського мовлення на прифронтових територіях
Нацрада та фонд «Партнерство за сильну Україну» запускають проєкт з підтримки українського мовлення на прифронтових територіях
Новий проєкт підтримає українські медіа та покриє витрати на послуги за трансляцію сигналу на комерційно непривабливих, але безпеково-важливих територіях. Фонд «Партнерство за сильну Україну» компенсує вартість послуг Концерну РРТ із трансляції програм упродовж одного року загальною сумою майже 4 млн грн.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення спільно з фондом «Партнерство за сильну Україну» розпочали проєкт із посилення українського мовлення та протидії ворожому мовленню та російській дезінформації на прикордонних і прифронтових територіях. До проєкту залучили 16 частот у Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях. Про це йдеться на сайті Нацради.

«Національна рада ініціювала ряд заходів для протидії ворожій дезінформації, зокрема розробила порядок видачі тимчасових дозволів на мовлення на прифронтових та прикордонних територіях для українських медіа, аби максимально заповнити частоти українським продуктом. Але вільні частоти все ж залишалися і заповнити їх - суттєве фінансове навантаження для мовників.

Хоч отримання тимчасових дозволів безоплатне й відбувається за спрощеною процедурою, впродовж дії цього дозволу мовникам треба оплачувати послуги постачальника електронних комунікаційних мереж та/або послуг із розповсюдження сигналу телерадіомовлення», — зауважив регулятор.

Новий проєкт підтримає українські медіа та покриє витрати на послуги за трансляцію сигналу на комерційно непривабливих, але безпеково-важливих територіях. Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) компенсує вартість послуг Концерну РРТ із трансляції програм упродовж одного року загальною сумою майже 4 млн грн.

Серед критеріїв відбору медіа для проєкту:

Зазначимо, що донорська програма ФПСУ фінансується урядами Великої Британії, Естонії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, перш за все, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України в умовах російської агресії. Метою програми є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, медіа та приватним сектором.

У травні ми писали про те, що Національна рада з питань телебачення та радіомовлення надала п’ять тимчасових дозволів на мовлення українським радіостанціям на прифронтових і прикордонних територіях. Регулятор при відборі орієнтувався на суспільного мовника і місцеві медіа, які працювали у цих регіонах.

Дозволи тоді видали: 

23 липня вже розпочали мовлення «Best FM» і «Радіо М» на Донеччині, «Best FM» на Запоріжжі, «Громадське радіо» і «NovaLine» на Сумщині, «Громадське радіо» на Одещині та «NovaLine» на Харківщині. Окрім цього, днями «ІКС ОН» розпочне мовлення на Херсонщині.

Фото: Нацрада

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY