detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
14.07.2024 19:02
У Києві відбувся показ короткометражних фільмів, присвячений погляду жінок на війну
У Києві відбувся показ короткометражних фільмів, присвячений погляду жінок на війну
Прем’єрний показ короткометражних фільмів відбувся у столичному кінотеатрі «Жовтень».

Днями в Києві завершився дводенний підсумковий захід «Її Перспектива. Без жінок не буде миру та безпеки», який було присвячено висвітленню погляду жінок на війну та участь у відбудові й відновленні. Про це йдеться на сайті проєкту.

У перший день відбулася презентація дослідження «Практики включення молодих жінок ВПО в приймаючі громади». Його результатами із представниками донорської спільноти та громадського сектору поділилася голова правління ГО «Інститут миру і порозуміння» Альона Горова, а модераторкою виступила правозахисниця і письменниця Лариса Денисенко.

«Якщо говорити про виклики і потреби жінок в умовах повномасштабного вторгнення, то найбільш нагальними викликами, за даними фокус групових дискусій, на сьогодні постають питання безпеки, фінансової забезпеченості та відчуття стабільності в цілому, а також підтримки належного психологічно-емоційного стану в умовах війни», — уточнила спікерка.

Окрім того, у столичному кінотеатрі «Жовтень» відбувся прем’єрний показ короткометражних фільмів, знятих учасницями проєкту «Її Перспектива» з Черкас, Фастова, Нововолинська, Здолбунова і Василькова.

Впродовж дев'яти місяців під керівництвом досвідчених менторів зі світу кіно команди молодих місцевих та внутрішньо переміщених жінок спільно працювали над створенням власних відеоісторій, де розкривають проблеми, з якими стикаються в контексті війни.

Це не лише проблеми ВПО, а і про жінок, які чекають на повернення своїх чоловіків із війська, і тих, які зараз переживають стан невизначеності через зниклих безвісти, і про жінок, які самі роблять вибір піти служити, захищаючи Україну.

Менторами учасниць виступили режисер Дмитро Мойсеєв («Сірі бджоли», 2024; «Час хризантем», 2017, «Такі красиві люди», 2013) та кінооператор Михайло Любарський («Будинок «Слово»: Нескінчений роман», 2024; «Люксембург-Люксембург», 2022; «Терикони», 2022).

Під час панельної дискусії директорка правозахисного департаменту ​​Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA Ксенія Шиманська наголосила на важливості проведення подібних заходів, які з використанням інструментів кіномистецтва доносять до широкого загалу соціальні проблеми, наявні у суспільстві, що є першим кроком до їх подальшого вирішення та сприяє підвищенню соціальної згуртованості громад.

Нагадаємо, що раніше у Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві відбулася презентація відреставрованого кінофільму «Український рух» (1918 р.) за допомогою штучного інтелекту

Фото: «Її Перспектива»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY