detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
09.07.2024 16:07
У Білорусі журналіста Алеся Собалевського та оператора Євгена Глушкова судитимуть за участь в «екстремістських та збройних формуваннях»
У Білорусі журналіста Алеся Собалевського та оператора Євгена Глушкова судитимуть за участь в «екстремістських та збройних формуваннях»
На момент арешту Алесь Собалевський не співпрацював зі ЗМІ.

У Білорусі 12 липня відбудеться суд над журналістом Алесем Собалевським і відеооператором Євгеном Глушковим.  Згідно з інформацією з розкладу судового засідання, обом висунуто однакові звинувачення за участь в «екстремістських та збройних формуваннях». Про це повідомляє Білоруська асоціація журналістів.

У повідомленні асоціації йдеться, що Алеся Собалевського та Євгена Глушкова звинувачують за двома статтями Кримінального кодексу:

Журналіста та блогера Алеся Собалевського затримали 12 грудня 2023 року, а вже наступного дня суд засудив його до 10 діб адміністративного арешту. Білоруські правозахисники повідомили про другий адміністративний суд, який відбувся над Собалевським, коли той уже перебував у в'язниці.

Пізніше Собалевського засудили до ще одного арешту за «розповсюдження екстремістської продукції» за ч.2 ст.19.11 КУпАП. Але журналіста не звільнили, а на початку січня його перевели до СІЗО.

За інформацією тих, хто сидів в одній камері із Собалевським у СІЗО, журналіста побили під час допиту співробітники ГУБАЗіК. На його тілі довгий час були помітні сліди тортур. Таким чином вони вимагали визнати його співпрацю з редакцією 6tv.by, видання, яке 29 листопада минулого року було визнано «екстремістською організацією». На момент арешту Алесь Собалевський не співпрацював зі ЗМІ — пішов із журналістики та працював у сфері обслуговування.

Відеоператора-фрилансера Євгена Глушкова затримали на початку січня 2024 року. Оскільки він жив один, про його затримання стало відомо не одразу — його знайомі почали розшук, коли зрозуміли, що він не виходить на зв’язок кілька днів. Деякий час після затримання Глушкова тримали в СІЗО, а потім перевели в СІЗО при в'язниці №4.

«Євген Глушков багато років працював на Могильовському міському телебаченні, на початку 2000-х років співпрацював з кількома міськими порталами. Але останнім часом він не займався громадською чи журналістською діяльністю і вів досить закритий спосіб життя», — йдеться у повідомленні БАЖ.

Нагадаємо, що раніше генеральна прокуратура Білорусі оголосила вирок 20 учасникам так званого «екстремістського формування “Аналітики Світлани Тихановської”». Одним із  фігурантів справи є журналіст білоруської служби «Радіо Свобода» Юрій Дракахруст.

Читайте також: 

Фото: колаж БАЖ

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY