Спецслужби Росії використовують питання полонених для розпалювання ворожнечі в українському суспільстві. Про це заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, інформує штаб на своїй фейсбук-сторінці.
13 червня відбулася зустріч представників Координаційного штабу із сім'ями полонених військовослужбовців 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського, під час якої спікер зустрічі повідомив, що ворожі спецслужби ретельно стежать за громадською діяльністю об’єднань родичів і максимально використовують у своїх цілях масові заходи, «особливо спонтанні й некеровані, прагнучи розпалити негативні настрої в українському суспільстві».
У Координаційному штабі розповіли, що спілкувалися з родичами полонених про «небажання ворожої сторони повертати з полону морських піхотинців, оголошення їх "терористами", засудження до тривалих строків ув’язнення й утримання в жахливих умовах усупереч вимогам Женевської конвенції».
Ішлося також про долучення третіх країн, які згодні виступати посередниками у перемовинах про наступні великі обміни військовополоненими, про позицію української сторони на Глобальному саміті миру й роль громадськості у відстоюванні її базових основ.
Нагадаємо, наприкінці травня російська пропагандистка, очільниця державної телекомпанії RT Маргарита Симоньян опублікувала список із 500 прізвищ і заявила, що це українські військовополонені, яких нібито відмовляється забирати українська влада. Цим вкидом ворожа пропаганда переслідувала дві мети: розгойдати ситуацію всередині України та дискредитувати нашу державу напередодні Глобального саміту миру у Швейцарії.
У квітні Координаційний штаб повідомляв, що російська пропаганда розгорнула дезінформаційну кампанію, спрямовану на те, щоб посіяти розкол та сум’яття серед родин полонених оборонців, провокуючи штучні конфлікти та використовуючи відверту брехню.
Також ми розповідали про те, як Росія маніпулює темою обміну полонених.
Читайте також:
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими