Телефонні розмови російських військовополонених зі своїми рідними сприяють тому, щоби більше росіян отримували об’єктивну інформацію про дії української влади, зокрема щодо того, що їм не варто побоюватися здаватися в полон, оскільки Україна дотримується всіх положень Женевської конвенції та забезпечує належні умови тримання військовополонених. Про це йдеться у відповіді Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на петицію з вимогою призупинити надання російським військовополоненим права на дзвінки рідним.
Крім цього, українська держава розраховує, що збільшення кількості російських військовополонених дасть змогу звільнити більше оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора.
У своїй відповіді на вимоги петиції Шмигаль також послався на кілька статей Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, дотримуватися якої Україна взяла на себе зобов’язання. Ці статті передбачають гуманне ставлення до військовополонених, забезпечення їх безоплатного утримання та медичної допомоги, а також дозвіл на надсилання своїм рідним листів і поштових карток.
Умови тримання військовополонених регулюються також постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 р. № 413.
Пунктом 791 затвердженого Порядку тримання військовополонених передбачено, що за технічної можливості військовополоненим надається право на телефонні розмови з рідними.
Як раніше писав «Детектор медіа», 12 квітня стало відомо, що електронна петиція з вимогою призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок з рідними набрала 25 тисяч голосів.
Читайте також:
Фото: телеграм-канал Дениса Шмигаля