Письменниця та журналістка Ніна Кур’ята стала новою членкинею Українського ПЕН. Про це організація оголосила на офіційній фейсбук-сторінці.
«Як письменниця і журналістка, я належу до цих двох спільнот досить давно, і дуже багато моїх друзів і знайомих також є його членам Українського ПЕН, тобто для мене ця спільнота — багато в чому "свої". Мені здалося дуже логічним приєднатися до неї офіційно.
Я дуже ціную те, що робить Український ПЕН в нашій країні і за її межами — починаючи від доставки українських книг на деокуповані території і закінчуючи міжнародними дискусійними майданчиками, тож я хочу долучитися до його активностей як журналістка, колумністка і письменниця», — прокоментувала Ніна Кур’ята своє членство в розмові з «Детектором медіа».
Нині журналістка працює в Британії й висвітлює все, що пов’язано з війною Росії проти України та її наслідками для світу. На думку Ніни Кур’яти, її голос також може бути почутим серед голосів учасників Українського ПЕН. «Синергія суголосних думок сьогодні — велика цінність і рушій змін, за які ми боремося в Україні і в світі всіма мовами, які знаємо», — додала вона.
Ніна Кур’ята є експерткою з журналістських стандартів та медійної саморегуляції. Вона була редакторкою у виданнях «Радіо Київ», «ЛігаБізнесІнформ» та «ВВС Україна», а також викладала наукову та аналітичну журналістику в Могилянській школі журналістики та Школі журналістики УКУ. З травня 2022 року вона працює в британському виданні Tortoise media на посаді Ukraine Editor.
Кур’ята також є колишньою членкинею журі літературної премії «Книга року BBC». У 2018 році вийшла її книга поезій «Я буду дивитися, як ти пишеш», а у 2023-му видавництво «Лабораторія» випустило роман-бестселер «Дзвінка». Друге видання книги вийшло цьогоріч.
Зазначимо, що Український ПЕН — це культурна і правозахисна громадська організація, що об’єднує українських журналістів, письменників, науковців, видавців, перекладачів, правозахисників. Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу був створений 1989 року і є одним зі 146 національних центрів Міжнародного ПЕН.
Діяльність ПЕН в Україні спрямована на захист свободи слова та прав авторів; популяризацію української літератури та культури; відстоювання цінностей і стандартів незалежної журналістики та налагодження міжнародного культурного співробітництва. Український ПЕН є засновником або співзасновником Премії імені Василя Стуса, Премії імені Юрія Шевельова, Премії імені Георгія Ґонґадзе та Drahomán Prize. Організація налічує 168 членів та членкинь.
Фото: Український ПЕН / фейсбук