detector.media
Ольга Чорна
«Детектор медіа»
04.03.2024 11:33
Представниця української ініціативи StopFake очолила робочу групу з інформаційної етики ЮНЕСКО
Представниця української ініціативи StopFake очолила робочу групу з інформаційної етики ЮНЕСКО
Це дозволить привернути увагу світового наукового товариства до інформаційних викликів та загрозливих процесів, які пов'язані з Україною.

Заступницю головного редактора української фактчекерської організації StopFake Вікторію Романюк призначили головою IFAP — робочої групи високого рівня з інформаційної етики ЮНЕСКО. Про це «Детектору медіа» повідомив керівник StopFake Євген Федченко.

Програма ЮНЕСКО «Інформація для всіх» (IFAP), яка була заснована у 2001 році, спрямована на розбудову в усьому світі інклюзивних суспільств, заснованих на знаннях. До IFAP входять 15 науковців та експертів з питань інформаційної безпеки з усього світу (Бельгія, Катар, Південна Африка, Китай, Ямайка, Німеччина, Канада, Нідерланди, Індія, Марокко, Японія), які вивчають глобальні тенденції інформаційних загроз та пропонують актуальні рішення в рамках програм ЮНЕСКО. 

Участь України в цій програмі важлива з огляду на виклики щодо доступності інформації та цифрової трансформації.

«Робоча група IFAP з інформаційної етики охоплює етичні, правові та соціальні аспекти застосування інформаційно-комунікаційних технологій і ґрунтується на Загальній декларації прав людини. Призначення представника України керівником цієї міжнародної групи є надзвичайно важливий крок, адже це дозволить привернути увагу світового наукового товариства до інформаційних викликів та загрозливих процесів, які пов'язані з Україною», — сказала заступниця редактора StopFake у коментарі «Детектору медіа».

Вікторія Романюк також є заступницею директора Могилянської школи журналістики. Серед її наукових зацікавлень: фактчекінг та верифікація інформації, пропаганда та медіавпливи, медіаграмотність, нові медіа та комунікативні стратегії, дослідження візуальної культури, міжнародна журналістики, медіакультура.

Поради заступниці головного редактора StopFake Вікторії Романюк, як журналістам розпізнати дезінформацію на фото й відео, читайте у статті на Media Sapiens.

Раніше повідомлялось про те, що фактчекери ініціативи StopFake запустили телеграм-бот для автоматичної перевірки фейків, на які громадяни натрапляють у соцмережах. Бот дає змогу перевіряти інформацію в текстовому, аудіо- та відеоформатах.

Фото: «FreeДом»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY