detector.media
23.02.2024 13:15
Вірусні гепатити — які бувають і як уникнути зараження
Вірусні гепатити — які бувають і як уникнути зараження

Печінка — це орган, який не тільки бере участь в процесах травлення, але й відповідає за детоксикацію організму. Її ушкодження супроводжуються вираженою симптоматикою та порушенням функцій багатьох органів через інтоксикацію, що поступово посилюється. Тому важливо профілактувати виникнення печінкових захворювань, і в першу чергу треба звернути увагу на вірусні гепатити.

Вони можуть виникати як у дорослих, так і у дітей, передаються різними шляхами та спричиняють клінічну картину різного ступеня тяжкості. Частина з них є самостійними захворюваннями, а от гепатит Д може розвинутись тільки одночасно с гепатитом В, бо він є неповноцінним вірусом, який не може самостійно вивільнятись з клітин для подальшого розмноження.

Враховуючи, що видів вірусного ураження печінки багато, необхідно знати, як проявляється кожен з них, щоб завчасно розпочати терапію. При підозрі на гепатит лікар направить вас до лабораторії для проведення досліджень. Ви можете звернутися до приватної лабораторії (наприклад, Ескулабу), де аналізи проводять швидко та якісно, у комфортних для вас умовах. Отримані результати можна передати лікарю для подальшої їх оцінки, встановлення діагнозу та призначення лікування.

Які бувають вірусні гепатити

Спеціалісти виділяють декілька видів вірусних гепатитів:

  1. Гепатит А. Передається фекально-оральним шляхом, найчастіше зустрічається у педіатричній практиці. Для нього характерні зміни загального стану, що нагадують застуду — може проходити без жовтяниці. Також часто є підвищена температура, діарея, блювота.
  2. Гепатит В. Передається парентерально, статевим шляхом або від матері до дитини. Важка форма, яка може протікати гостро або хронічно. Гостра фаза проявляється яскравою клінічною картиною з вираженим ураженням печінки.
  3. Гепатит С. Також передається парентерально. Водночас розвиваються важкі порушення функції печінки — без своєчасного лікування хвороба може призводити до виникнення ознак цирозу, а іноді — навіть онкологічного процесу у печінці.
  4. Гепатит Е. Передається фекально-оральним шляхом, однак майже не зустрічається в Україні. Він розповсюджений у бідних країнах з небезпечною санітарною обстановкою.
  5. Гепатит D. Неповноцінний вірус, який не може сам завершити процес розмноження. Він розвивається тільки у парі з гепатитом В.

hMVX7-IxWSMJLPZQ4_884PPFxSFIW-L0cz1JT1zpLZYtQk64C1DV_L42EUJGkJTZQb4nSfKPLA4Xvs4BJCBuE_Dgw94Io1BKSFbzh-cj76loL8jgUOs5ci7keQ6LFwDzSuMeLM4WfhpxHBXAZ6jOyJQ

Як профілактувати виникнення гепатитів

Щоб уникнути зараження, необхідно виконувати декілька правил:

Ці заходи можна віднести до неспецифічної профілактики. Специфічний метод — це вакцинація (вона існує для гепатиту В, Е та А).

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY