За весь час випуску портативних комп'ютерів Apple тільки дизайн залишається майже незмінним. Адже саме це робить пристрої американського бренду впізнаваними. Проте, щоб відповідати вимогам сучасних користувачів, «начинка», дисплей, клавіатура та навіть роз'єми для кабелів змінилися.
Найактуальнішими моделями на початок 2024 року залишаються MacBook Air M2, що забезпечує високий рівень продуктивності та портативності навіть без додаткової підзарядки. Серія Про з чипами М3 — це вже прилади для професійної роботи з фото та відео, монтажем та обробкою файлів.
Що варто знати про найперші моделі Макбуків та чим вони привертають увагу користувачів по всьому світу і до цього часу — читайте далі.
Серія ноутбуків з'явилась у бренду 2006 року. Тоді пристрій презентували ще з чипом IntelCore у конфігурації PowerBook G4. Діагональ дисплея становила 15 дюймів. Згодом того ж року компанія презентувала збільшену версію — з діагоналлю 17 дюймів.
Ці ноутбуки ще не мали фірмової назви, за якою вони відомі тепер. Тільки з 2008 року, коли на ринку з'явилась модель Макбук Про, компанія веде офіційний відлік існування ноутів.
Від попередньої версії пристрій відрізнявся:
Навіть якщо зараз — через майже 20 років після релізу — користуватися цією моделлю, вона точно зможе впоратися з базовими офісними завданнями.
В останніх моделях ноутбуків Apple багато нового: це й новий чип М1 власної розробки, й додаткова сенсорна панель Touch Bar над клавіатурою, й довгоочікуване повернення магнітного роз'єму для зарядного кабелю MagSafe. Також у Макбуках останніх поколінь є порти типу SD та HDMI. Вони знадобляться тоді, коли потрібно приєднати до ноута камеру чи інший носій.
Завдяки поділу на дві основні серії — Air та Pro — легше сформувати очікування щодо можливостей та ціни ноутбуків. Перша серія завжди була дешевшою порівняно з Про, адже вона робить акцент на автономності. Ці ноутбуки легкі, компактні, працюють до десятка годин без підзарядки. Ідеальні для базових офісних завдань, зокрема створення та редагування текстових документів, таблиць, спілкування в мережі.
Лінійка Про має потужніші процесори та надійну систему охолодження, щоб пристрій швидко та без проблем працював навіть зі спеціалізованим софтом. Проте ці Макбуки завжди більше важать.