detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
16.01.2024 11:54
В Ірані тимчасово звільнили двох журналісток, засуджених за висвітлення смерті Махси Аміні
В Ірані тимчасово звільнили двох журналісток, засуджених за висвітлення смерті Махси Аміні
Журналістки подали апеляцію на тюремне увʼязнення і залишатимуться на волі, поки суд не ухвалить остаточне рішення. Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді засуджені до 13 і 12 років тюрми відповідно.

В Ірані тимчасово звільнили з ув'язнення журналісток Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді, які понад рік пробули у вʼязниці за висвітлення смерті активістки Махси Аміні. Про це повідомляє BBC.

Журналістки подали апеляцію на тюремне увʼязнення, тому залишатимуться на волі, поки суд не ухвалить рішення.

У жовтні 2023 року обидві журналістки були засуджені за висвітлення загибелі активістки Махси Аміні у вересні 2022 року. Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді отримали 13 і 12 років ув’язнення відповідно.

Нілуфар Хамеді, яка працювала в газеті Shargh, повідомила про смерть Аміні. Вона сфотографувала батька й бабусю Аміні, які втішали одне одного в обіймах, коли дізналися, що Махса померла, і опублікувала фото з підписом: «Чорна траурна сукня стала нашим національним прапором».

Елахе Мохаммаді працювала в газеті Ham-Mihan і написала про похорон Аміні в її рідному місті Саккез. Вона описала, як сотні присутніх вигукували «Жінка, життя, свобода».

Нагадаємо, 22-річна іранська курдка Махса Аміні померла 16 вересня 2022 року після того, як її затримала поліція моралі за звинуваченням у неправильному носінні головної хустки — хіджабу. Рідні дівчини стверджують, що Махса померла внаслідок жорстокого поводження з нею в поліції. Влада Ірану це заперечує.

Смерть Аміні викликала в різних регіонах Ірану масові акції протесту. Вони тривали протягом багатьох місяців під гаслом «Жінка, життя, свобода!». За даними неурядових організацій, під час цих протестних акцій загинули понад 550 демонстрантів, сімох людей влада Ірану стратила. 

У жовтні цього року Махса Аміні посмертно стала лауреаткою премії Європарламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова.

Фото: Нілуфар Хамеді та Елахе Мохаммаді / твітер, BBC

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY