detector.media
09.12.2004 11:36
Піскун повертається на посаду генпрокурора
Печерський районний суд Києва поновив Святослава ПІСКУНА на посаді генерального прокурора України. Про це сьогодні повідомив „5-й канал”, відзначивши, що Указ Президента України про звільнення С.ПІСКУНА з посади генпрокурора восени 2003 року суд визнав незаконним.

Суд поновив термін позовної давності, прийнявши до уваги пояснення позивача С.ПІСКУНА, що на нього через розслідування декількох кримінальних справ чинився страшенний тиск і тому він не міг звернутися до суду. Зараз, за його словами, політична ситуація дозволяє звернутися до суду з метою поновлення своїх прав.

Адвокат С.ПІСКУНА заявив, що сьогоднішнє рішення суду ніяк не пов`язане з вчорашньою відставкою генпрокурора Геннадія ВАСИЛЬЄВА, зазначивши, що це „просто співпадіння”.

Згідно з рішенням суду, С.ПІСКУН може повернутися у свій кабінет в Генеральній прокуратурі прямо зараз. Водночас існує процедура оскарження даного рішення суду через апеляційний суд, повідомив „5-й канал”.

Довідка УНІАН. С.ПІСКУН займав посаду генерального прокурора України в 2002-2003 роках. 29 жовтня 2003 року Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ про звільнення С.ПІСКУНА з посади. Таке рішення було прийнято на підставі рішення Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією при Президентові, який запропонував Л.КУЧМІ звільнити С.ПІСКУНА відповідно до статті 106 Конституції України Святослава ПІСКУНА. На той час голова цього комітету Ольга КОЛІНЬКО неодноразово виступала із жорсткою критикою на адресу керівництва Генеральної прокуратури.

Зокрема, вона заявляла, що комітет, очолюваний нею, дійшов висновку, що С.ПІСКУН не виконує належним чином укази Президента. Замість виконання передбачених законом обов`язків, керівник Генпрокуратури у своїй професійній діяльності вдається до надмірної політизації органу та створення власного політичного іміджу. У публічних заявах, йшлося у рішенні, допускаються непрофесійні висловлювання з питань діяльності прокуратури, в тому числі щодо розкриття окремих злочинів.

Також зазначалося, що керівниками Генпрокуратури допущено ряд порушень, що завдають суттєвої шкоди авторитету як прокуратури, так і в цілому держави. Члени комітету дійшли висновків, що генпрокурор не проявляє активної позиції щодо захисту держави, особливо у сфері відчуження майна, не відбувається належне реагування ним на доручення Президента України з цих питань.

Також зазначалося, що керівництво Генпрокуратури не зініціювало розгляд на державному рівні стану та заходів щодо зміцнення законності діяльності окремих міністерств та відомств. Мали місце факти зволікання з розслідуванням кримінальних справ про злочини у сфері економіки та безпідставне закриття таких справ.

Крім того, за інформацією О.КОЛІНЬКО, С.ПІСКУН в умовах обмеженого фінансування вдавався до використання на свій розсуд бюджетних коштів. Зокрема, для виконання конституційних функцій прокуратурі щодо підтримання державного обвинувачення у суді за особистим втручанням Президента було виділено 26 млн. грн. для збільшення штатної кількості на 1 тис. 387 працівників прокуратури. Використавши вказані кошти на інші потреби, С.ПІСКУН знову звернувся до Президента з проханням виділити з бюджету зазначену суму на ці цілі.

Поряд з цим, наголосила О.КОЛІНЬКО, генпрокурором С.ПІСКУНОМ скоєно низку ганебних вчинків з використанням службового становища в особистих цілях. За її словами, через підпорядкованих йому працівників апарату Генпрокуратури С.ПІСКУН примушував прокурорів областей приймати незаконні рішення по кримінальних справах, здійснювати інші протиправні дії. Зокрема, зазначила О.КОЛІНЬКО, прокурора Сумської області С.ПІСКУН примушував всупереч встановленому законом порядку організувати відправку залізничним транспортом 100 автомобілів “Жигулі”, доставку в Україну з Росії 5 вантажівок з товарами китайського виробництва (150 тонн), доставку до фірми “Рікон” 3 вагонів рибних консервів, 2 вагонів з цукром, 40 автомобілів іноземного виробництва.

Водночас, аналітики пов`язували відставку С.ПІСКУНА з тим, що він здійснив арешт колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія ПУКАЧА в рамках розслідування справи Георгія Гонгадзе.

О.ПУКАЧА було затримано 22 жовтня 2003 року за обвинуваченням у зловживанні службовим становищем (ч.3 ст.364 Кримінального кодексу України). Прокуратура стверджувала, що він, перебуваючи на посаді, знищив документи, які свідчили про встановлення зовнішнього спостереження за журналістом Георгієм Гонгадзе.

23 жовтня 2003 року за рішенням Печерського районного суду Києва для нього було обрано міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. 29 жовтня С.ПІСКУНА було звільнено з посади ген прокурора, а 5 листопада 2003 року, за рішенням Апеляційного суду Києва, О.ПУКАЧУ арешт було змінено на підписку про невиїзд.

У лютому 2004 року С.ПІСКУН був призначений заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

"УНІАН"
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY