detector.media
15.12.2023 23:22
Пропало все. Що робити, якщо зник мобільний звʼязок та електрика
Пропало все. Що робити, якщо зник мобільний звʼязок та електрика
Кібератака на "Київстар" стала несподіванкою та спричинила багато складнощів у повсякденному житті українців.

Цілком можливо, що аналогічні інциденти можуть повторюватись і з іншими операторами. Плюс можуть додатися перебої з електрикою та блекаути через обстріли. Як підготуватися та зменшити наслідки – говоритимемо далі.

Перше і найголовніше правило – навіть якщо ви не можете звʼязатися з вашими рідними через проблеми з електрикою чи зі звʼязком, це не означає, що вони в біді. У них просто немає зв'язку. Тому не варто накручуватися зайвий раз.

Мобільний звʼязок

1. Під час війни ми радимо мати SIM-картки всіх мобільних операторів, які є на території України. Купіть, поповніть на мінімальну суму та активуйте. Не забудьте стежити за терміном дії номера, щоб у разі потреби ним скористатися.

2. Електронна SIM – це ще одна сім-картка, але не фізична. Це дозволить мати кількох операторів мобільного зв'язку у своєму мобільному. Електронну SIM можна під'єднати в Монобанку, наприклад, або на офіційних сайтах деяких операторів.

3. Під час війни є можливість перемикатися між операторами. Це допоможе в разі, якщо ваш оператор вимкнений або з'єднання з ним дуже погане. Хоча у випадку з "Київстаром" це не спрацювало. Щоб перемикатися між операторами, потрібно:

4. Супутниковий телефон – це також хороша ідея, проте це дуже дорого, і очевидно, що додзвонитися комусь, у кого немає мережі, буде неможливо. Ми радимо використовувати супутниковий телефон для відряджень до зон без інтернету та мережі для звʼязку із зовнішнім світом.

Інтернет 

1. Заздалегідь попіклуйтеся про офісний чи домашній інтернет. Наберіть свого провайдера і дізнайтеся, чи можна провести у вас інтернет через оптоволокно. Такий інтернет за технологією GPON працюватиме і без електрики. Для цього лише потрібно мати джерело безперебійного живлення (екофло, потужний павербанк або генератор). Якість та надійність послуги через оптоволокно зазвичай вищі, ніж через традиційний мідний кабель. Для підключення послуги провайдеру необхідно буде завести у квартиру чи офіс новий оптичний кабель та встановити пристрій, який перетворить оптичний сигнал на інтернет-сигнал.

2. Старлінк також допоможе вам завжди мати інтернет, але це дороге задоволення. Проте ми рекомендуємо редакціям його мати.

Додатково

Інфографіка ІМІ

Нагадуємо, що Інститут масової інформації підтримує роботу медіабаз  в 11 містах України. Медіабази – це хаби для журналістів, де завжди є електроенергія, інтернет та інша підтримка: 

Щоб дізнатися адресу медіабази у вашому місті, напишіть Павлові Лісниченку: 050 594 2058  mediabaza.ukraine@gmail.com.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY