detector.media
25.10.2023 18:56
«Інтерв’ю та дитина з травмою війни»: психологи фонду «Голоси дітей» провели тренінг для журналістів
«Інтерв’ю та дитина з травмою війни»: психологи фонду «Голоси дітей» провели тренінг для журналістів
Як етично проводити інтерв’ю з дитиною, яка пережила травму війни? Які питання можуть завдати їй шкоди? Як правильно висвітлювати складні злочини росіян проти дітей? Ці аспекти вивчали на тренінгу, який організував фонд «Голоси дітей» для локальних продюсерів BBC, CNN, The New York Times та інших іноземних медіа, які висвітлюють війну в Україні.

Щодня українські та іноземні журналісти працюють на лінії фронту і в тилу, щоб висвітлювати події російської війни. Діти переживають різний воєнний досвід і часто стають свідками злочинів росіян та розповідають про це світу через медіа. Важливо, щоб представники ЗМІ розуміли, як етично спілкуватися із дітьми війни та не нашкодити їм.

На тренінгу лікарка-психіатриня та членкиня правління фонду Наталія Масяк розповіла про основні правила роботи із дітьми, які пережили складний і травматичний досвід. Учасники дізналися про ознаки, 

які вказують на те, що дитина перебуває у стані травми, як правильно писати про смерть близьких чи суїцидальні випадки, як уникнути ретравматизації дитини та чи варто рекомендувати звернутися за допомогою до психолога. 

Тренінг провела лікарка-психіатриня та членкиня правління фонду Наталія Масяк

Команда фонду планує регулярно проводити безкоштовні тренінги на тему «Інтерв’ю і дитина з травмою війни» для українських та іноземних журналістів. Навчання буде відбуватися у різних містах, зокрема, для представників регіональних медіа. 

«Голоси дітей» також розробили гайд для журналістів щодо етичного проведення інтерв’ю із дітьми. Його можна завантажити за посиланням.

Якщо ви працюєте в медіа і хотіли би відвідати тренінг, напишіть сюди: press@voices.org.ua 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY