detector.media
05.10.2023 08:40
Що таке інверторний генератор: принцип роботи та сфера застосування
Що таке інверторний генератор: принцип роботи та сфера застосування

Як резервне та аварійне джерело електроенергії, для живлення побутової техніки та приладів часто використовують інверторні генератори. Вони забезпечують автономність електроживлення і рекомендуються насамперед для живлення чутливих електронних пристроїв, які не стійкі до перепадів напруги і, як наслідок, більш високої сили струму, що може призвести до пошкодження обладнання.

Сфера застосування інверторних генераторів

Їх можна використовувати як для кемпінгу, так і для підтримки роботи садової техніки. Достатня потужність дасть змогу підвести електрику до великого житлового будинку.

Як працює інвертор?

Принцип роботи електрогенератора наступний. Випрямляч перетворює змінний струм на постійний. Після цього фільтрується пульсація, яка згладжується ємнісними фільтрами. Потім потужні перемикачі в транзисторах (тиристорах), які з'єднані в мостовий ланцюг, формують змінний струм на навантаженні. Наявність якісного згладжування гофри і стабільна робота системи управління, яка стежить за необхідними вихідними параметрами за допомогою ланцюгів зворотного зв'язку, гарантує можливість стабільного і якісного електропостачання.

Переваги та недоліки

Сучасні інверторні генератори мають і плюси і мінуси перед звичними "побратимами":

З недоліків:

Відмінність інверторного генератора від звичайного

Це електростанція, що забезпечує ефективність роботи і використовує інверторну систему ШІМ (широтно-імпульсна модуляція) для вироблення електроенергії. Завдяки такому пристрою забезпечується стабільна вихідна напруга і частота. Відмінності інверторного генератора від звичайного полягають у принципі роботи. Інвертор заснований на простій, але надійній конструкції, що забезпечує необхідні параметри вихідної напруги. Через обмежену ємність акумулятора, що не дає змоги інвертору розвивати достатню потужність для тривалого живлення будинку, обирають бензинові електрогенератори, тоді як інверторні установки зручні для використання поза домом і аварійного електропостачання. Вони компактні та відносно легкі завдяки напівпровідниковим пластинам, які в класичних генераторах представлені громіздкими електричними схемами.

Поради вибору інверторних генераторів

На ринку доступні різні типи електрогенераторів, на які параметри слід звернути увагу, щоб здійснити вибір генератора, який буде на 100% адаптований до наших потреб:

  1. Потужність - необхідно пам'ятати, що потужність під'єднаних до генератора пристроїв не може бути більшою за номінальну генератора, ба більше, вона має бути приблизно на 20% більшою, ніж потужність під'єднаних пристроїв. Перед купівлею пристрою слід перевірити потужність пристроїв, які ви хочете живити за допомогою агрегату.
  2. Витрата палива - чим нижча витрата палива, тим довший час роботи пристрою і тим нижчі експлуатаційні витрати.
  3. Ємність паливного бака - варто зупинити свій вибір на баку більшого розміру, завдяки якому наш генератор працюватиме довго, і нам не доведеться робити часті перерви для заправки.
  4. Час роботи на повному баку палива.
  5. Додаткові функції - наприклад, датчик низького рівня палива.

Варто обзавестися таким альтернативним джерелом живлення як інверторний генератор, тоді незаплановані відключення електроенергії більше не будуть проблемою. Ціновий діапазон агрегатів дуже широкий. Без сумніву, кожен знайде щось для себе.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY