detector.media
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
28.09.2023 14:21
Нацрада зареєструвала «Київстар ТБ», інтернет-радіо «Ісландія» та медіа в TikTok, Viber і WhatsApp. Нові реєстрації регулятора
Нацрада зареєструвала «Київстар ТБ», інтернет-радіо «Ісландія» та  медіа в TikTok, Viber і WhatsApp. Нові реєстрації регулятора
Регулятор уперше зареєстрував інтернет-радіо.

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення провела нові реєстрації, серед них іноземне медіа,  ОТТ-платформа, кабельний канал, проводове та інтернет-радіо. Такі рішення регулятор ухвалив під час засідання 28  вересня.

Реєстрацію отримав канал Music Box Polska (юридична особа ТОВ «Мьюзік бокс Україна»). Це музичний канал, який транслює контент дев’ятьма мовами для користувачів Польщі та України. Правовласником є «Мьюзік бокс інтеректів ТІВІ» (Гібралтар) ЛТД (Music Box Interactive TV (Gibraltar) LTD), Гібралтар.

Також реєстрацію суб’єкта у сфері медіа, що здійснює мовлення без використання радіочастотного спектра (лінійне медіа), отримала радіостанція політтехнолога Володимира Петрова «Радіо Ісландія». Це нове медіа, яке мовитиме за технологіями ОТТ та IPTV. Формат радіостанції музичний, мова ведення — українська. Юридична особа — ТОВ «Ісландія Одеса»

«Це перше інтернет-радіо, яке ми реєструємо», — зазначив заступний голови Нацради Олег Черниш.

ПП «ТРК «Західна столиця» зі Львова зареєструвало проводове радіо загальної тематики, ПП «ТРК «ВІК» з Бердичева зареєструвало канал, що мовитиме в кабелі та аналозі. Формат каналу — загальна тематика.

Також на цьому засіданні зареєструвався і партнерський сервіс групи «1+1 медіа» — «Київстар ТБ» (юридична особа — ТОВ «Плюс ТБ»).

До Реєстру суб’єктів у сфері медіа потрапили і дев’ять провайдерів аудіовізуальних сервісів. 

Також Нацрада зареєструвала 19 нових суб’єктів у сфері онлайн-медіа. Серед них — інформаційні, медичні видання, сайти громадських організацій і товариства. Як онлайн-медіа зареєструвалися інформаційне агентство «Укрінформ», вебсайт «Факти» ТОВ «СЛМ новини». Двоє реєстрантів комплексно підійшли до процесу реєстрації. Вони внесли до Реєстру одразу свої вебсайти, сторінки в соцмережах Facebook, Instagram, канали на Youtube, у Telegram. До того ж ТОВ «Ми — Полтава» (м. Полтава) зареєструвало сторінку в TikTok, а Волосєвич Є. С. із с. Вигода Одеської області — канали у Viber і WhatsApp.

Як пише сайт Нацради, на засіданні регулятор знову вніс до переліку зареєстрованих суб’єктів у сфері медіа 56 друкованих видань: 23 газети, 16 збірників наукових праць, 10 наукових журналів, 4 журнали, міжвідомчий збірник наукових праць, дайджест для професіоналів сфери охорони здоров’я, науково-виробничий журнал.

Територія розповсюдження зареєстрованих збірників, журналів, дайджесту — Україна (30 видань — 91%), а також Україна та зарубіжжя (3 видання — 9%).

Найбільшу кількість — одночасно 12 наукових видань (9 збірників і 3 журнали) — зареєстрував Український державний університет імені Михайла Драгоманова, м. Київ. У п’яти з них вказана українська мова розповсюдження, у решти семи крім української ще й англійська та інші офіційні мови ЄС.

Одразу 8 наукових видань, які публікуються українською та англійською мовами, вніс до реєстру Український державний університет науки і технологій, м. Дніпро, — 6 збірників наукових праць, науково-виробничий журнал та науковий журнал, які поширюються як в Україні, так і за кордоном.

Серед зареєстрованих газет 7 всеукраїнських, 11 обласних, 5 районних. 14 газет українськомовні, 8 виходять українською і російською мовами, одна — українською, російською та англійською. Одночасно 6 газет українською і російською мовами зареєстрував Данюк В. А., м. Харків: чотири з них розповсюджуються по всій Україні, дві інші — обласні.

Нагадаємо, у липні Нацрада внесла до реєстру суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа на замовлення сервіс «1+1 video» (юридична особа ТОВ «1+1 Інтернет»).

Детальніше про медіа, які Нацрада зареєструвала на попередньому засіданні, читайте за посиланням.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY