detector.media
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
25.09.2023 10:25
Володимир Зеленський повідомив, що Канада готова виділити кошти для добудови Національного музею Голодомору-геноциду
Володимир Зеленський повідомив, що Канада готова виділити кошти для добудови Національного музею Голодомору-геноциду
Про це Президент України сказав у своєму вечірньому відеозверненні 24 вересня.

24 вересня у своєму вечірньому відеозверненні Президент України Володимир Зеленський повідомив, що одним із результатів його візиту до Канади стало те, що уряд цієї країни висловив готовність надати фінансову допомогу для добудови Національного музею Голодомору-геноциду.

«Окремо хочу подякувати уряду Канади за готовність виділити фінансування для музею Голодомору-геноциду, для добудови цього музею. Символічно, що саме Канада підтримує Україну у захисті історичної пам'яті. Дякую, Канадо!» — сказав Зеленський.

У січні 2006 року було оприлюднене спільне рішення КМДА, Міністерства культури і туризму України та Міністерства будівництва, архітектури і житлово-комунальної сфери щодо проведення всеукраїнського відкритого конкурсу на найкращий проєкт Меморіального комплексу пам’яті жертв голодоморів.

Автор ідеї Меморіального комплексу — Народний художник України Анатолій Гайдамака. Головний архітектор проєкту — Юрій Ковальов, скульптори — Микола Обезюк та Петро Дроздовський. Цитати на алеї «Чорних дошок» дібрав народний художник України Микола Сядристий.

Акт готовності будівлі до експлуатації підписаний 24 грудня 2009 року. Меморіал зданий в експлуатацію 12 липня 2010 року.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2009 року №435-р, утворено Державний музей «Меморіал жертв голодоморів в Україні».

18 лютого 2010 указом Президента України музею було надано статус національного.

8 серпня 2019 року, відповідно до наказу Міністерства культури України, офіційну назву музею було змінено в такому варіанті: Національний музей Голодомору-геноциду. Нова назва має на меті акцентувати увагу на геноцидному характері злочину проти українців та відобразити основні види музейної діяльності закладу.

У липні цього року Міністерство культури та інформаційної політики України організувало медіатур будівництвом Музею Голодомору у складі Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років.

Серед цілей, які ставили організатори туру для журналістів, було бажання «показати, як музей функціонує зараз, яким музей буде та дати відповіді на актуальне питання: “Чому Музей Голодомору-геноциду важливий для України?”», — йшлося у повідомленні пресслужби МКІП.

Так само в липні 2023-го Володимир Зеленський ветував рішення ВР про виділення 573,9 млн грн на завершення будівництва музею Голодомору-геноциду.

Фото: скриншот

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY