Журналісти „Вістей” Першого національного заявляють, що повністю контролюють підготовку випусків новин
Про встановлення громадського контролю над новинами на Першому національному повідомили журналісти каналу.
„Ми робимо новини так, як ми і домовлялися із Миколою Канішевським (віце-президент НТКУ,який відповідає за інформаційне мовлення каналу. - "ТК") - розповідає журналіст "Вістей" Ольга Кашпор. - Ми контролюємо процес випуску новин від початку до кінця. Увесь день ми подаємо збалансовані новини, якщо не рахувати проміжного випуску о 16:00, я би це назвала спецвипуском із зверненням Президента. Ми створили громадський контроль над новинами, ми читаємо верстку, читаємо сюжети один одного, аби не було ніяких сюрпризів в ефірі”.
Ольга Кашпор каже, що усі питання вирішуються колективно. „Так сталося, що наш кореспондент Людмила Сівак перебрала на себе почасти обов’язки контролюючого випускового, - каже Ольга. - Є й випусковий Денис Іваненко, вони працюють паралельно. Вечірній випуск сьогодні вестиме Андрій Сміян”.
За словами Ольги Кашпор, віце-президент НТКУ Микола Канішевський сказав, що домовленість залишається домовленістю, і журналісти зможуть робити збалансовані новини.
Нагадаємо, що керівництво Першого національного не виконало вимоги щодо підписання документу про редакційну політику, яку більше 200 журналістів каналу висунули до нього. У відповідь на сьогодні керівництво НТКУ підготувало свій варіант заяви, у якій, зокрема, йдеться про те, що нібито працівники НТКУ з початку президентської кампанії намагалися чесно подавати всі новини. Але під цією заявою - лише чотири підписи: президента НТКУ О.Савенка, директора "Вістей" Артема Петренка і ще двох працівників.
Та, як запевнила Ольга Кашпор, жодна людина з журналістського колективу це не підпише.
Команда "Вістей"все таки наполягає на укладенні колективного договору та підписуванні угоди про редакційну політику.