detector.media
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
15.08.2023 17:01
«Радіо Свобода» визнало порушення своїх редакційних стандартів на каналі «Настоящее время» через участь у програмі «Реальна розмова» Матеуша Піскорського
«Радіо Свобода» визнало порушення своїх редакційних стандартів на каналі «Настоящее время» через участь у програмі «Реальна розмова» Матеуша Піскорського
Таку відповідь «Детектор медіа» отримав на свій запит щодо участі в ефірі особи, яку у Польщі звинуватили у співпраці з російськими спецслужбами.

«Радіо Свобода» визнало, що участь у випуску програми «Реальный разговор» на каналі «Настоящее время» польського спікера Матеуша Піскорського була порушенням редакційних стандартів, яких дотримуються у медіакомпанії. Про це йдеться у відповіді RFE/RL на запит «Детектора медіа».

«Переглянувши випуск програми "Реальна розмова" за участі Матеуша Анджея Піскорського, редакція "Настоящего времени" додала застереження (під цим випуском програми «Реальный разговор» на YouTube. — "ДМ") про те, що "Радіо Свобода/Вільна Європа" проаналізувало виступ Матеуша Піскорського 30 липня на своєму каналі “Настоящее Время”. Ми дійшли висновку, що участь Піскорського не відповідала нашим високим редакційним стандартам. Його суперечливі та маргінальні погляди не були належним чином виявлені для нашої аудиторії, відсутність у нього достатнього авторитету підриває довіру до його висловлювань щодо питань, які обговорювалися у програмі. В результаті ми зміцнили наші внутрішні редакційні процеси», — йдеться у відповіді «Радіо Свобода».

7 серпня «Детектор медіа» звернувся до комунікаційної директорки «Радіо Свободи» Вікторії Беннер і попросив відповісти на такі запитання:

- Чим саме була обґрунтована поява в ефірі проєкту, що виробляється під егідою «Радіо Свобода», Піскорського, репутація якого не викликає довіри? Хто ухвалив рішення, що саме Піскорський є необхідним для розмови про події повномасштабної війни, яку Росія у лютому 2022 року розпочала проти України?

- Чи не суперечить співпраця з Піскорським тим цінностям, які відстоює та захищає у своїй діяльності «Радіо Свобода»?

- Чи не вважаєте ви, що співпраця з Піскорським несе загрозу репутації «Радіо Свобода»?

2 липня 2023 року на сайті каналу «Настоящее время» опублікували черговий випуск програми «Реальный разговор», присвячений аналізу подій повномасштабної війни, яку Росія веде проти України. Зокрема, йшлося про те, чому в США побоюються остаточного повалення путінського режиму, як такі настрої серед американських еліт можуть позначитися на антивоєнній коаліції в Європі та як Кремль використовує у своїх інтересах цю обережність Заходу.

Серед експертів, які коментували дані питання у випуску «Реального разговора», був польський спікер Матеуш Піскорський.    

З відкритих джерел відомо, що Піскорський брав участь як «спостерігач» у подіях, коли у 2014 році Росія анексувала український півострів Крим і проводила там під дулами автоматів так званий референдум, щоб створити навколо своєї агресії проти України ілюзію легітимності.

Крім цього, на запрошення Піскорського до Польщі приїжджали представники «Новоросії», щоб поширювати російські пропагандистські меседжі.

Також відомо, що у травні 2016 року Агентство внутрішньої безпеки Польщі затримало Піскорського за звинуваченням у співпраці з російською розвідкою. Його підозрювали у діях, метою яких були дестабілізація ситуації всередині Польщі, просування в країні інтересів РФ та маніпулювання настроями польського суспільства. 15 травня 2019 року Піскорського випустили з варшавського слідчого ізолятора під заставу в розмірі 200 тис. злотих до рішення суду.

«Реальный разговор» — це щотижнева програма про політику, економіку, культуру та освіту, до участі в якій запрошують різних експертів. Автор програми — Андрій Корольов.

Ведучий програми «Реальный разговор» на каналі «Настоящее время» Андрій Корольов

Як повідомляють на сайті «Настоящего времени», Корольов працює в журналістиці з 1983 року. Працював у російських газетах «Сегодня» та «Известия», а також в інформаційному агентстві «Интерфакс». Співпрацює з «Радіо Свобода» з 1995 року: спочатку як кореспондент у Мурманській області, потім — у Сочі. З жовтня 2014 року був кореспондентом «Настоящего времени» в Москві. Крім цього, Корольов — автор двох поетичних збірок, а також кількох документальних фільмів, які вийшли на «Радіо Свобода» та на каналі «Настоящее время». У 2013 році став лауреатом стипендії імені Петра Вайля. З 2018 року — ведучий програми «Реальный разговор». 

Фото: скриншоти

 

 

 

 

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY