detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
08.08.2023 15:45
В Україні створили базу творів мистецтва, якими володіють підсанкційні росіяни
В Україні створили базу творів мистецтва, якими володіють підсанкційні росіяни
НАЗК каже, що база має допомогти відстежити порушення санкцій у світових операціях на ринку предметів мистецтва.

Національне агентство з питань запобігання корупції створило базу, яка допоможе відстежити порушення антиросійських санкцій в операціях на ринку предметів мистецтва. Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Відслідкувати обіг продуктів мистецтва, які купують або продають підсанкційні росіяни, можна в розділі «Війна і мистецтво» на порталі «Війна і санкції».

Цей розділ містить базу об'єктів мистецтва, якими володіють росіяни під санкціями або які були продані чи куплені ними з 2014 року. Ці предмети можуть використовуватися для відмивання коштів та обходження санкцій.

«Російські олігархи, незважаючи на накладені на них санкції, досі можуть легко приховувати та відмивати свої кошти через об'єкти мистецтва. Так, живопис, скульптури, художні ювелірні вироби — це саме те, що використовується як лазівка для обходу санкцій», — пояснили в НАЗК.

За словами агентства, база сприятиме недопущенню обходу санкцій, пошуку мистецьких активів підсанкційних росіян з метою подальшого їх замороження, конфіскації та, у майбутньому, передачі Україні. 

Наразі в базі міститься інформація про понад 300 предметів мистецтва. Серед власників — репер Тімур Юнусов (Тіматі), олігархи Роман Абрамович, Михайло Фрідман, Олег Дерипаска, модель Дар’я Жукова та інші особи, які перебувають під санкціями через сприяння війні, розв'язаній РФ в Україні.

Інформація, представлена в розділі, зібрана з відкритих джерел.  Дані щодо вартості та власників артоб’єктів можуть змінюватись та оновлюватись у процесі верифікації.

Як пише НАЗК, зазвичай підсанкційні субʼєкти намагаються приховати володіння такими активами. Процес актуалізації та верифікації інформації досить складний, бо офіційних даних щодо прямих власників обʼєктів мистецтва не існує — формально це можуть бути їхні родичі, або ж власник може змінюватися кілька разів у короткі проміжки часу тощо. 

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики та Національне агентство з питань запобігання корупції спільно запобігатимуть незаконній торгівлі предметами мистецтва, які російські військові викрали в Україні.

Ілюстрація: НАЗК

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY