detector.media
22.07.2023 21:55
Інститут розвитку регіональної преси створив дві бази даних експерток, які доступні для українських медіа
Інститут розвитку регіональної преси створив дві бази даних експерток, які доступні для українських медіа
Бази постійно оновлюються та верифікуються.

Де знайти експертку? 

Таким питанням часто задаються медійники та медійниці, які прагнуть забезпечувати гендерну рівність в своїх матеріалах. В цьому можуть допомогти одразу дві бази даних експерток, які створені на базі Інституту Розвитку Регіональної Преси. Вони налічують сотні експерток в різних галузях, яких можна залучати для створення матеріалів. До того ж і самі експертки можуть самостійно додатись до баз, щоб їхні голоси ставали впізнаванішими.   

Чому це важливо? 

У першому кварталі 2023 року, згідно дослідженню ІМІ, в онлайн-медіа на жінок припало всього 18% від експертних коментарів. Повномасштабна війна негативно вплинула на гендерний баланс в ЗМІ, жінки стали менш видимими, їх почали зображувати більш стереотипно й у вужчому спектрі тем. І це попри те, що в Україні такі питання, як боротьба з дискримінацією, сексизмом і впровадження гендерної рівності стають все більш артикульованими. Тим більше, що ці питання зближують Україну з базовими принципами Євросоюзу. 

Щоб вирівняти гендерний баланс, на допомогу медіа можуть прийти бази жінок-експерток «Спитай жінку» та міжнародна База експерток проєкту Women Investigative Journalists Network, до якої додані експертки з України, Молдови, Грузії та Вірменії. 

Спитай Жінку

Тут налічується більше, ніж 500 експерток у різних галузях: екологині, юристки, політологині, журналістки, мистецтвознавиці, спеціалістки у сфері бізнесу, державного управління, менеджменту, реклами, психології, тощо. Проект створили на базі сайту Кампанії проти сексизму у політиці та ЗМІ «Повага». 

Як це працює? Треба зайти в базу, обрати спеціалістку потрібного фаху (на сайті працює пошук) та отримати контакти експертки. 

Щоб запропонувати свою кандидатуру до бази експерток, достатньо заповнити коротку  гугл-форму.

WIJN 

Ця база створена в рамках проєкту «Мережа жінок-розслідувачок» для таких країн, як Україна, Молдова, Грузія, Вірменія. Тут жінки, що працюють у сфері журналістських розслідувань, можуть знайти експерток у країнах Східного партнерства.  База допомагає розширити можливості транскордонних розслідувань, а також підвищує видимість жінок у ЗМІ. Тут зібрано 85 експерток у сферах політології, психології, культури, економіки, євроінтеграції, безпеки, податкової систему та бізнесу. Загалом база вже налічує близько 80 різних категорій експертності.

Як це працює? Принцип роботи схожий. Обираєте експертку - та отримуєте її контакти, домовляєтесь - і маєте збалансований експертний коментар. 

Так само у цю базу можна додаватись самостійно. Для цього треба заповнити коротку форму.

Всі експертки, які представлені в базах «Спитай Жінку» та WIJN, проходять верифікацію

В чому цінність баз експерток?

На це питання відповідає експертка з питань медіаправа, адвокатка, керівниця «Інституту розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY