detector.media
14.07.2023 12:15
Мінкульт дав згоду передати занедбаний будинок авіаконструктора Сікорського у власність громади Києва
Мінкульт дав згоду передати занедбаний будинок авіаконструктора Сікорського у власність громади Києва
Будинок має статус пам'ятки історії національного значення.

Будинок відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського, розташований у Києві по вулиці Ярославів Вал, 15-Б, можуть передати у власність громади столиці. Міністерство культури та інформаційної політики погодило проєкт розпорядження щодо проведення передачі будинку як пам'ятки архітектури національного значення. Про це повідомляє пресслужба МКІП. Мінкульт також направило відповідну документацію до Мінекономіки. Згідно з регламентом Кабінету Міністрів, Мінекономіки, як ініціатор проєкту розпорядження, має подати його по процедурі до КМУ.

«Будинок Сікорського має надзвичайну культурну та історичну цінність, але, на жаль, має складну долю і потребує негайної реставрації. Ми закликаємо місто надати максимального сприяння заради його збереження», — йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України.

Садиба Сікорського у центрі Києва є пам'яткою історії національного значення. Згідно з постановою уряду, відповідний статус вона отримала у 2018 році. Будівля перебуває в аварійному стані, пережила кілька пожеж. На сьогодні вона вціліла лише на третину.

У 2000 році садибу Сікорського орендував Міжнародний благодійний фонд «Музей повітроплавання та авіації імені Сікорського», який пов’язували з ексрегіоналом Нестором Шуфричем. Фонд узяв на себе зобов'язання відновити памֹ'ятку, проте за 15 років не провів жодних реставраційних робіт. Міністерство оборони через суд повернуло її собі і передало на баланс підвідомчого готелю ДП «Готель Козацький».

У 2020 році депутати Київради уже звертались до Кабінету Міністрів із проханням, щоб Міністерство оборони передало будинок Сікорського міській владі і місто могло його відреставрувати.

Міноборони, яке теж свого часу планувало реконструювати садибу Сікорського, станом на початок 2021 року не могло передати будинок місту, оскільки той перебував під арештом.

Родина професора медицини Івана Сікорського придбала будинок у другій половині 19 століття. Спочатку це була дерев’яна одноповерхова споруда, а у 1904 році замість неї звели триповерхову кам’яницю. У 1904–1912 роках у будинку жив його син Ігор Сікорський (1889–1972), який став першопрохідцем в авіаконструкторській галузі. Саме в цьому будинку Ігор Сікорський збудував свої перші дві найпростіші моделі гелікоптерів.

Фото: ТГ МКІП

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY