detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
12.07.2023 17:31
У Туреччині розпочався суд над 17 курдськими медійниками. Комітет захисту журналістів вимагає звільнити обвинувачених
У Туреччині розпочався суд над 17 курдськими медійниками. Комітет захисту журналістів вимагає звільнити обвинувачених
Журналістів звинувачують у належності до забороненої Робітничої партії Курдистану.

У Туреччині розпочався судовий процес за звинуваченням у тероризмі 17 курдських журналістів, яких затримали ще 8 червня 2022 року. 14 із них перебувають під вартою. Комітет захисту журналістів (CPJ) опублікував заяву.

Журналістів звинувачують у належності до забороненої Робітничої партії Курдистану, яка хоче контролювати курдські райони в Туреччині, Сирії, Ірані та Іраку. Однак, як пишуть у CPJ, журналістам, які працюють на прокурдські медіа, часто загрожує арешт за ймовірні зв’язки з тероризмом, водночас Анкара використовує загрозу судового позову та тривале досудове ув’язнення як форму переслідування медіа. Президент Реджеп Тайїп Ердоган раніше відкинув подібні заяви.

У відповідь на початок судового процесу представник CPJ у Туреччині Озгюр Оґрет опублікував заяву з вимогою звільнити обвинувачених та зняти звинувачення в тероризмі, які «ґрунтуються виключно на їхній журналістській роботі».

«Турецькій владі також слід вжити необхідних заходів для того, щоб досудовий арешт не використовувався як зброя проти представників преси», — йдеться в заяві.

За даними Комітету захисту журналістів, станом на грудень минулого року щонайменше 40 журналістів, майже половина з яких — курди, затримали у зв’язку з їхньою журналістською діяльністю.

Нагадаємо, у жовтні 2022 року парламент Туреччини ухвалив закон, що передбачає ув’язнення журналістів і користувачів соціальних мереж на термін до трьох років за «поширення дезінформації». Документ запропонував президент Реджеп Тайїп Ердоган.

Закон передбачає ув’язнення строком до трьох років за поширення неправдивої або неточної інформації про безпеку Туреччини з метою «створення страху та порушення громадського порядку».

У лютому цього року суд вперше засудив до 10 місяців ув’язнення турецького журналіста Сінана Айґуля за новим законом.

Фото: Paul Zinken/Getty Images

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY