detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
15.03.2023 10:01
«FreeДом» спрямував «Інтеру», «1+1» та SLM 223 млн гривень на виробництво контенту
«FreeДом» спрямував «Інтеру», «1+1» та SLM 223 млн гривень на виробництво контенту
Кожна з компаній отримає за виробництво матеріалів приблизно 73-75 млн гривень. Угоди діють до кінця 2023 року.

Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» замовило виробництво телеконтенту для інформаційного марафону «FreeДом» у трьох телекомпаній: телеканалу «Інтер», «1+1 Продакшн» та «СЛМ новини».

Інформація про три закупівлі оприлюднена у системі Prozorro.Продажі 13 березня.

Договори передбачають: 

Загалом на забезпечення ефіру з бюджету спрямували 223 млн гривень, зокрема:

Держпідприємство розраховуватиметься коштами з Єдиного казначейського рахунку. При цьому у договорах прописано, що в разі неналежного бюджетного фінансування держпідприємства або затримки з боку Держказначейства, затримка оплат послуг не вважатиметься порушенням.

Угоди діють до 31 грудня 2023. При цьому замовник в односторонньому порядку має право розірвати договір, попередивши по це виконавців за 20 днів.

Нагадаємо, 12 березня Державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» (МПІУ) оголосило переможців мистецького конкурсу із виробництва інформаційних програм і матеріалів для інформаційного марафону «Єдині новини», який відбувся 6 березня 2023 року. Перемогу у конкурсі здобули телеканали «Ми — Україна», «Інтер», «СЛМ Новини» та «Студія 1+1». 

Раніше проєкт Dozorro Transparency International Ukraine порахував, скільки державних коштів витратили на виробництво різних частин телемарафонів «Єдині новини» та «FreeДом», а також деяких програм для державного каналу «Дом» у 2022 році та що вже закупили на 2023-й.

За 2022-ий МПІУ уклало контракти на створення контенту для «FreeДому» у липні, а потім ще у листопаді з «1+1 продакшн» — 59 млн грн, з «СЛМ Новини» — 55,6 млн грн, з «Новинною групою Україна» — 48,5 млн грн і з «Телеканалом "Інтер"» — 33 млн грн. При цьому договір з новинною групою «Україна» припинили у липні, оскільки компанія SCM Ріната Ахметова вийшла з медійного бізнесу.

Загалом, за даними аналітиків, на виробництво телепродукту за 2022 рік держава витратила майже 400 мільйонів гривень, а на 2023 рік на виробництво контенту заклали в бюджет ще майже 2 мільярди гривень.

Найбільше держкоштів виділили компанії «Кінокіт» на телепродукт для каналу «Рада» — 292 мільйони гривень. «1+1» та «СЛМ» виробили новин для марафону на 74 млн грн кожна. Майже стільки ж коштували сумарно два розважальні шоу для каналу «Дом».  

Фото: «FreeДом»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY