detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
11.03.2023 14:00
«Пропозиція має міжнародно-правові аспекти»: Зеленський відповів на петицію про офіційне перейменування Росії на Московію
«Пропозиція має міжнародно-правові аспекти»: Зеленський відповів на петицію про офіційне перейменування Росії на Московію
Наразі президент звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням опрацювати пропозицію спільно з науковими установами.

Президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію, що зібрала необхідні 25 тисяч підписів, про перейменування назви «Росія» на «Московія». Авторка петиції також пропонує замінити терміни «російський» на «московський», а «Російська Федерація» — на «Московська Федерація».

Ініціаторка перейменування зазначила, що назва «Московія» вживалася в європейських і в деяких азійських мовах та, зокрема на історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Російську імперію.

«22 жовтня 1721 року московський цар Петро І проголосив Московське царство "Российской империей". Лише 301 рік існує "Росія"», — йдеться в петиції.

Авторка також наголосила, що офіційна зміна назви держави — «це потужний інформаційний хід на міжнародному рівні».

За її словами, таке рішення розвіє кремлівську пропаганду щодо історичного минулого «великого русского народа» для росіян та громадян інших держав, що вважали Україну і Росію «єдиним цілим» до початку повномасштабної війни країни-агресора проти України. 

Володимир Зеленський у своїй відповіді зазначив, що пропозиція офіційно перейменувати назву має міжнародно-правові аспекти. 

Як відомо, статистичний відділ Департаменту з економічних та соціальних питань Секретаріату ООН розробив та опублікував у виданні Статистичні документи, Серія М №49 «Standard Country or Area Codes for Statistical Use», перелік країн та регіонів, що містить назви в алфавітному порядку, їх тризначні цифрові коди та алфавітні коди, визначені Міжнародною Організацією із Стандартизації. 

Цей документ врахований при розробці Переліку кодів країн світу для статистичних цілей, який затверджений наказом Державної служби статистики України від 8 січня 2020 року №32.

«Таким чином, порушене у петиції питання потребує ретельного опрацювання як у площині історико-культурного контексту, так і з огляду на можливі міжнародно-правові наслідки», — підсумував президент.

Зеленський також повідомив, що вже звернувся до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням спільно з науковими установами опрацювати питання та згодом поінформувати про результати.

Нагадаємо, у листопаді минулого року постпред України при ООН Сергій Кислиця також пропонував повернути Росії її історичну назву та використовувати в Україні назву «Московія» для країни-агресора, оскільки «нинішня все одно крадена». У твіттері він запустив відповідне опитування для користувачів.

Як нагадувало раніше LIGA.net, з аналогічною пропозицією у грудні 2021 року до Ради та президента Володимира Зеленського звертались депутати Рівненської та Львівської облрад. Вони пропонували на офіційному й громадському рівнях, а також в українських ЗМІ використовувати назву Московія замість Росія та РФ. 

Фото: Офіс президента

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY