detector.media
Мар'яна Олійник
«Детектор медіа»
05.03.2023 21:34
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 4 березня 2023 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 4 березня 2023 року
«Брянський інцидент», ситуація у Грузії та Білорусі.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», група Starlight Media, «1+1» 

У ранковому блоці каналу «FreeДом» воєнний коментатор, майор запасу Олексій Гетьман заперечив наявність у російської армії «дедлайну» захоплення Бахмута та відзначив, що наші війська можуть відійти на більш укріплені позиції.

Завідувач кафедрою міжнародних відносин Києво-Могилянської академії Максим Яковлєв назвав два чинники підвищення авторитету України в очах країн «глобального Півдня»: зернова ініціатива й дипломатичні зусилля. За його словами, країни Латинської Америки, Азії та Африки починають розуміти, що війна в Україні — це боротьба проти колонізатора, тобто дуже їм зрозуміла.

Керівник експертної групи «Сова» Михайло Савва пояснив, чому Кремль підтримує воєнкорів, які його іноді критикують: їхні наративи все одно вписуються в рамки пропаганди, це просто дві різні форми маячні — офіційна та неофіційна.

У блоці каналів групи Starlight Media радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк перелічив ознаки того, що російська влада втрачає контроль над ситуацією всередині своєї держави: збільшення кількості дивних пожеж та вибухів, "брянський інцидент", втрата елементарних ознак безпеки. За висновком Подоляка, Росія підходить до внутрішнього кривавого конфлікту.

Прессекретарка російського правозахисного медіапроєкту ОВД-інфо Марія Кузнєцова коментувала затримання батька дівчинки, яка намалювала в Росії антивоєнний малюнок. Гостя стверджувала, що репресії свідомо роблять хаотичними — щоб люди не розуміли, де межі дозволеного, що можна робити, а чого не можна.

Народний депутат України Олег Дунда (фракція «Слуга народу») розповів про результати проведеного у п’яти суб'єктах Російської Федерації цифрового референдуму щодо права на самовизначення. В опитуванні взяли участь майже шість мільйонів осіб, і в усіх регіонах потенційну незалежність підтримали понад 60% респондентів.

Радник Світлани Тихановської Франак Вячорка підтвердив розміщення на території Білорусі контингенту в дев’ять-десять тисяч російських військових, які мають створювати видимість постійної небезпеки для української армії.

Російський соціолог Ігор Ейдман прокоментував дані про те, що в Росії цього року буде найменша народжуваність із часів Радянського Союзу: депопуляція може призвести до втрати контролю над територіями, особливо на Далекому Сході, де кількість неросійського населення може скоро переважити.

Ексдепутат Держдуми Ілля Пономарьов назвав «Брянський інцидент» удвічі більш принизливим для Путіна, який незадовго до цього віддав наказ посилити контроль над кордоном. На думку коментатора, диктатор скасував свій візит у Ставропольський край, позаяк не має точної інформації, наскільки масовими можуть бути подібні випадки, і банально боїться.

Російський воєнний коментатор Ян Матвєєв констатував, що російські війська відчувають «снарядний голод», а конфлікт між «Вагнером» та Міноборони назвав улюбленою справою Путіна: коли його підлеглі гризуться між собою, президент Росії полюбляє виступати у ролі «рішали».

У блоці каналу «1+1» політичний коментатор Володимир Фесенко назвав важливим підсумком саміту G20 в Нью-Делі той факт, що Індія наразі не виключає можливості засудити війну Росії проти України, а це, мовляв, вагомий крок вперед.

Міський голова Мелітополя Іван Федоров знайшов позитив у новині про те, що гауляйтери призначили місто своєю «столицею»: це означає, що на захоплення Запоріжжя вони вже не розраховують і готуються до глухої оборони.

Грузинська журналістка Хатуна Конджарія з сумом визнала, що уряд її батьківщини робить все, щоб збити державу з європейського курсу, займається відвертим колабораціонізмом і культивує у грузинах нігілізм.

Очільник громадського правозахисного руху «Сила права» Андрій Сенченко заявив, що про курортний сезон в Криму до деокупації півострова можна забути.

Білоруська журналістка Тетяна Мартинова, коментуючи візит самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка до Китаю, заявила, що для нього немає зворотнього шляху легітимізації, а за «надуванням щік» нічого не стоїть: Білорусь зараз витрачає гроші швидше, ніж Путін та Китай встигають їх давати.

Російський опозиціонер Геннадій Гудков назвав «Брянський інцидень» подвійним сигналом. Для Кремля — що в нього, за висловом Гудкова, «ні хріна немає кордону і ні хріна немає безпеки». Для української влади — що можна проводити подібні операції і слід підключати російські батальйони до скидання путінського режиму.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY