detector.media
23.11.2022 20:52
Депутати пропонують ввести кримінальну відповідальність за поширення фото чи відео «прильотів» по важливих об’єктах
Депутати пропонують ввести кримінальну відповідальність за поширення фото чи відео «прильотів» по важливих об’єктах
Законопроєкт пропонує порушників карати штрафами, громадськими або виправними роботами

В Україні пропонують ввести кримінальну відповідальність за «несанкціоноване поширення інформації про вогневе ураження об’єктів на території України», тобто за фото, відео або іншу інформацію про результати російських обстрілів. Законопроєкт, що пропонує ввести відповідні зміни в законодавство, зареєстрований у Верховній Раді під номером 8218.

Депутати вважають, що поширення такої інформації веде до «можливих негативних наслідків», тому заслуговує на покарання. «Вказана інформація поширюється громадянами України одразу ж після чергового "прильоту" ракет та/або керованих безпілотників, безпілотників-камікадзе і потрапляє у російські інтернет-ресурси, а також до керівництва ворожих збройних сил, що є недопустимим», — йдеться в законопроєкті. Також в ньому перераховані об’єкти, інформацію про стан яких після обстрілів не можна поширювати. Це об’єкти критичної інфраструктури, будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державні, комунальні підприємства, установи чи організації на території України.

Поширення такої інформації, у разі прийняття законопроєкту та внесення відповідних змін у нову 114-2 статтю Кримінального кодексу України «Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану», буде каратися штрафом від 1 тисячі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років. Винятками є ті випадки, коли інформацію про результати обстрілів вже поширили Генеральний штаб Збройних сил України, Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міністерства оборони України чи Служба безпеки України, інші уповноважені державні органи або службові особи.

Нагадаємо, що 1 квітня 2022 року був ухвалений закон України «Про внесення змін до статті 114-2 Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за несанкціоноване розповсюдження інформації про засоби протидії збройній агресії Росії». Цим законом запроваджена кримінальна відповідальність за «несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY