detector.media
03.11.2022 12:26
«Це була позиція сили, а не поступок». МЗС спростувало заяви Путіна про «гарантії» щодо зернової угоди
«Це була позиція сили, а не поступок». МЗС спростувало заяви Путіна про «гарантії» щодо зернової угоди
МЗС: Україна не використовувала і не планувала використовувати зерновий коридор у військових цілях і чітко дотримується положень зернової угоди.

МЗС України спростувало заяви російського диктатора Володимира Путіна про те, що Росія «відновила» участь у зерновій угоді після того, як Україна нібито взяла на себе «нові зобов'язання та гарантії безпеки» щодо її виконання.

За словами речника МЗС Олега Ніколенка, Україна не брала жодних нових зобов'язань, які виходять за межі вже наявних у зерновій угоді.

«Владімір Путін заявив, що Росія вирішила розблокувати зернову угоду після надання Україною "ґарантій" про невикористання зернового коридору в військових цілях. 1. Україна не використовувала і не планувала використовувати зерновий коридор у військових цілях. 2. Українська сторона чітко дотримується положень зернової угоди. 3. Ніяких нових зобов‘язань, які виходили би за межі вже існуючих в зерновій угоді, наша держава не брала», – написав Ніколенко у фейсбуці.

Ніколенко додав, що Москва повернулася до зернової угоди завдяки активній дипломатії Генсекретаря ООН Антоніу Ґутерріша та президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана. Ці політики в координації з Україною знайшли слова, які зрозумів Путін.

«Це була позиція сили, а не поступок. Повернення Росії до виконання своїх зобов'язань в рамках зернової ініціативи яскраво ілюструє дієву формулу: сильна позиція + рішучі дії = результат», – додав Ніколенко.

Речник нагадав, що в рамках угоди сторони зобов'язалися гарантувати безпечну роботу зернового коридору, а Україна ніколи не наражала зерновий маршрут на небезпеку.

29 жовтня Росія заявила про «припинення участі» в угоді щодо експорту українського збіжжя зерновим коридором у Чорному морі. Свій «вихід» Москва пояснила нібито «терористичним актом» проти кораблів Чорноморського флоту та цивільних суден у Севастополі. Попри заяви Росії про «припинення» участі у зерновій угоді, Україна, Туреччина та ООН продовжили виконнання зернової угоди, провівши по коридору 16 суден.

2 листопада Росія заявила про відновлення своєї участі в зерновій угоді після нібито «отримання від України гарантій безпеки» для Чорноморського флоту Росії.

Фото: Enrico Strocchi/Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY