detector.media
13.09.2004 13:03
У бібліотеці Конгресу США 13 і 14 вересня пройде Форум "Перехід України до стабільної демократії""Детектор медіа"
Організатори серії круглих столів “Україна: Стремління до зрілої державності” - УККА – Український конгресовий комітет Америки – повідомили, що Круглий стіл цього року – п‘ятий з цієї серії – буде проведено в престижному приміщенні бібліотеки Конгресу США – кімнаті Монпельє меморіального будинку Джеймса Медісона.

Форум під назвою «Перехід України до стабільної демократії» пройде 13-14 вересня 2004 року. Як вказують організатори, у вирішальний час для України – за місяць до президентських виборів - ще одного великого випробування для демократичних інституцій країни.

До участі запрошені Володимир Литвин, спікер Верховної Ради України, Кондоліза Райс, радник з питань національної безпеки США, Джеймс Шерр, старший співробітник Центру дослідження конфліктів, Академія оборони Великої Британії/ Сандхерстський військовий коледж, Януш Онишкевич, колишній Міністр оборони Польщі, Джон МакКейн, Сенатор від штату Арізона, голова IRI та Річард Голбрук, колишній посол США в ООН

Дводенна конференція складатиметься з чотирьох сесій, протягом яких відбудеться дванадцять дискусій у групах, чотири засідання фокусних груп, два робочі обіди та два прийняття. Всього в роботі конференції передбачається участь більше ніж 75 експертів з України, США та Європи.

Три з чотирьох сесій буде присвячено оцінці поступу України в розбудові (a) верховенства права, (b) громадянського суспільства, (c) захисту основних прав. Темою заключної сесії буде порівняння моделей урядування на пострадянському просторі та обговорення демократичного розвитку в Україні в порівнянні з Російською Федерацією, кавказькими республіками, республіками Середньої Азії та країнами Балтики. Члени робочих груп та учасники дискусій намагатимуться знайти відповідь на суттєве питання: "Чи слугує для України певною формою інструкції досвід її пострадянських сусідів у питаннях державності, громадянського суспільства та індивідуальних прав?"



На чотирьох засіданнях фокусних груп учасники мають розглянути питання стану демократії в Україні, відповідно, з української, американської, британської та польської точок зору.

Обидва робочі обіди будуть присвячені широкому обговоренню українських президентських виборів, що наближаються. Під час першого обіду учасники намагатимуться визначити позицію третього сектору та “четвертої влади” в Україні з цього питання. На другому обіді будуть представлені учасники від політичного спектру України, включаючи керівних членів Блоку Ю.Тимошенко, Нашої України, Партії Регіонів, Трудової України, СДПУ(О) та Соціалістичної партії, а також парламентських груп.

Довідка "ТК": Серія круглих столів “Стремління України до зрілої державності” розпочалася з зустрічі низки українських та американських організацій у квітні 2000 року, де розглядалися шляхи досягнення вищого рівня зацікавленості в діалозі між США та Україною.

Ці обговорення дали початок ініціативі: збирати щорічні конференції, на які будуть приїздити провідні представники академічних кіл, приватного сектору та урядів України, Сполучених Штатів та Європи, для відслідковування поступу України до повнішої інтеграції до Євроатлантичного співтовариства та міцніших двосторонніх зв‘язків зі Сполученими Штатами.

З 2000 року відбулося чотири такі заходи:

•Круглий стіл I: Стремління України до зрілої державності

•Круглий стіл II: Виміри Американсько-українського стратегічного партнерства



•Круглий стіл III: Україна та Євроатлантичне співтовариство



•Круглий стіл IV: Перехід України до розвиненої ринкової економіки

Ці конференції сприяли розвитку співпраці між урядами України та Сполучених Штатів у питаннях взаємної зацікавленості. Більше того, форуми виявилися корисними для встановлення бізнес-контактів, що сприяло збільшенню обсягів торгівлі та інвестицій між Україною та її найбільшим закордонним інвестором – Сполученими Штатами. Нарешті, серія круглих столів створила щорічний форум для аналітичних центрів та політичних радників з обох країн для обговорення найбільш актуальних тем, що викликають зацікавленість обох сторін.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY