Як перевірити та зареєструвати домен
Реєстрація доменів можлива за умови, що вони вільні, або за умови, що уже наявний в мережі інтернет домен продається, і готовий змінити власника.
Зазвичай алгоритм такий:
Вибір імені
Адреса сайту має бути:
В назву допустимо додавати цифри, якщо вони є частиною асоціації з бізнесом в цілому – як, наприклад, “Приват24”.
Домен складається з унікального імені сайту і доменної зони. Вона – це щось на кшталт вулиці чи міста, в якому виділяються уже адреси приватних помешкань. Доменні зони бувають:
Далі – перевірка доменного імені.
Як перевірити домен
Перш за все, варто переконатися, що з вашим сайтом не буде непотрібних асоціацій. І йдеться не лише про якісь смішні, непристойні чи заборонені речі. Наприклад, якщо крамниця посуду, яка працює в інтернеті уже давно, називається так само, як кав’ярня, що виходить в мережу тільки зараз, може виникнути проблема.
Далі треба з’ясувати, чи обраний домен вільний.
Перевірка доменного імені, як правило, може відбутися просто на сайті хостинг-провайдера чи реєстратора доменів, у якого ви замовлятимете ім’я.
Для того, щоб перевірити домен на зайнятість, достатньо набрати його в рядку перевірки. Ви отримаєте інформацію про те, чи він вільний. Також система може запропонувати варіанти в інших доменних зонах. Вони можуть виявитись навіть дешевші і вдаліші з точки зору простоти запам’ятовування, ніж ваш перший варіант.
Ще один спосіб, як перевірити домен перед покупкою – сервіс WHOIS. Власне, в ньому реєструється кожен домен, коли з’являється в мережі. Якщо обраний домен зайнятий, він там буде.
Що робити, якщо домен зайнятий
Що старший стає інтернет, то менше в ньому вдалих вільних імен, особливо в популярних тематиках. Часто при реєстрації домену компанії викупають ще й схожі в близьких доменних зонах, щоб уникнути конкуренції.
Частіше за все, проблему вирішують, обираючи нову доменну зону. Там набагато легше знайти вільні адреси.
Однак якщо для проекту дуже важливо, щоб він мав саме обрану адресу, за можливості вдаються до покупки домена у його власників. Таке перекуповування, як правило, обходиться дорожче, аніж реєстрація нового домену. Однак основна проблема полягає в можливій історії. Якщо доменне ім’я було під санкціями пошуковиків, якщо через сайт розповсюджували щось заборонене, то у наступного сайту на тій же адресі можуть бути проблеми. Він буде понижений у видачі алгоритмами пошукових систем.
Тому перед купівлею не завадить перевірка історії домену. Для цього існує сервіс Wayback machine – архів, який містить копії всіх сайтів. Процедура перевірки така сама, як для нових доменів – набрати в рядку пошуку адресу сайту.
Варто також перевірити видимість домену в пошуковиках за допомогою сервісу типу Seprstat. Існують сервіси, які дозволяють перевірити посилання на старий сайт, які є в інтернеті. Краще знати, на яких сторінках є лінки, бо неякісні посилання теж можуть в майбутньому вплинути на видачу.
Після перевірки залишається останній крок – реєстрація доменного імені.