На європейському конкурсі Prix Europa представлена робота кореспондента Нацрадіо Світлани Кублицької"Детектор медіа"
Як вже повідомляла "Детектор медіа", для участi у конкурсi фестивалю Prix Europa, який вiдбудеться в Берлiнi 16-23 жовтня цього року, був вiдiбраний також фiльм Володимира Ар’єва "ДУСя. Державне Управлiння Справами" (DUSya. State Management Office. Український фiльм, який демонструвався на "5 каналi", вiзьме участь у конкурснiй категорiї "TV Non-Fiction".
А в категорiї "Документальне радiо" буде представлена робота "Iсторiя Слобожанщини". Автор програми - харківський кореспондент Національної радіокомпанії України Світлана Кублицька.
Як повідомив "Детектор медіа" віце-президент Національної радіокомпанії України, керівник інформаційної служби НРКУ Валерiй Колінько, у програмі описана історія життя першого харківського фермера. Валерій Колінко розповів, що робота досить цікава, хоч і висловив жаль з приводу, що від перекладу на англійську мову частково втратила свій автентичний колорит. Принаймні на фольклорних фестивалях Національній радіокомпанії вдається брати призи, як наприклад, на цьогорічному конкурсі у Братиславі.
Минулого року на конкурсі Prix Europa перше місце взяла робота датського радіожурналіста "Репортаж з даху" про поведінку птахів. Як констатував Валерій Колінко, НРКУ жодних призів на цьому конкурсі ще не мала. Він говорить, що важко змагатися із зарубіжними радіокомпаніями важко саме у технічному плані, оскільки НКРУ погано фінансується і ледве-ледве освоює цифрову техніку. Обладнання нової студії для НРКУ, як це не прикро і не дивно, профінансував Глава УПЦ КП Філарет, а не уряд.
Усього у конкурсi Prix-Europa братимуть участь 193 роботи з 35 країн. Понад 600 фiльмiв з 37 країн подано на участь у 9-ти конкурсних категорiях. Фестиваль Prix-Europa є конкурсом, який вiдбирає кращi роботи європейського телебачення, радiо i мережi iнтернет з метою популяризацiї в Європi, пiдтримки їх поширення i використання, вказує "Інтерфакс-Україна".
Головна мета конкурсу – сприяння просуванню торговельної марки "Зроблено в Європi", а також вiдображення повного спектру європейської продукцiї, монiторинг розвитку iнтернацiональних програм у Європi i надання можливостей спiлкування творцям якiсних програм.