Сьогодні у Москві відкриється XVII книжковий ярмарок, який триватиме до 6 вересня. Головний акцент – на “поєднанні різних світів” (у ярмарку візьмуть участь 80 країн). Найбільш представницькі делегації від Франції (у березні наступного року Росія буде почесним гостем Паризького книжкового салону), Польщі (книжкові зв’язки з якою зміцнилися після того, як Росія була почесним гостем минулорічного Варшавського книжкового ярмарку), та України (до речі, цього року Росія вперше представить свою масштабну делегацію на Львівському форумі видавців). Загалом на ярмарку присутні близько 2800 учасників, які представлять 150 тисяч назв книжок.
Особливий розмах ярмарку цього року зумовлений особливими досягненнями російської книжкової індустрії, повідомляє “Книжное обзрение”. Можливо, саме цього року об’єм книжкової продукції вперше може перевищити рекорд 1974 року, коли в СРСР було видано близько 87 тисяч назв книг. Станом на 1 серпня було видано вже 50 тисяч назв. Тимчасом урочистість заходу може бути дещо зіпсована посиленими заходами безпеки. Всі павільйони обладнано металодетекторами.
Під час Московського ярмарку відбудеться Фестиваль української книги “Наша Україна”. Видавництва “Кальварія”, “Критика” і “Піраміда” представлять близько 500 найменувань книжкових новинок українською мовою. Крім того, український журнал “Книжник-review” покаже 200 видань, що увійшли до рейтингу "Книжка року". До українських видавців приєдналися також літератори і музиканти – у московських клубах та кав’ярнях мають відбутися різноманітні акції за участі Юрка Покальчука, Олега Сука, Любка Дереша, Володимира Єшкілєва, Юрка Винничука (за інформацією "Львівської газети", двоє останніх до Москви не приїхали). За участі українських та російських публіцистів і політологів (редакції Політ.ru та “Ї”) відбудеться круглий стіл "Ідеологія і література" (модератор - перекладач та літератор Ігор Сід). Заплановано презентацію часопису “Четвер”. Видавництво “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” запропонує російськомовні версії своїх бестселерів “Снігова королева” та “Казки туманного Альбіону”.
"Потяг 76"