detector.media
03.09.2004 13:07
НАМ просить Генеральну прокуратуру дати роз’яснення правомірності масових перевірок ТРК у серпніНАМ
Всеукраїнська громадська організація „Незалежна асоціація телерадіомовників” (НАМ) 30 серпня направила Генеральному прокурору лист з проханням розібратися у ситуації, що склалася із перевірками телерадіокомпаній органами прокуратури, і роз’яснити, наскільки правомірні такі перевірки.

За словами виконавчого директора НАМ Катерини М’ясникової, причиною звернення Асоціації до Генпрокурора була велика кількість повідомлень, що протягом серпня надійшли на Гарячу лінію правової допомоги телерадіокомпаніям НАМ від телерадіоорганізацій Тернопільської, Львівської, Кировоградської, Донецької, Сумської, Волинської та Херсонської областей і АРК Крим і які свідчать про проведення перевірок ТРК органами прокуратури.

Гарячу лінію було створено НАМ з метою надання правової допомоги ТРК під час їх участі у виборчій кампанії 2004 року.

K.М’ясникова зазначила, що органи прокуратури перевіряють ТРК на предмет дотримання ними ліцензійних умов діяльності, а також положень закону «Про захист суспільної моралі».

Однак, відмітила М’ясникова, правомірність таких перевірок викликає занепокоєння НАМ у зв’язку з тим, що Генеральна прокуратура підтримала ініціативу президента України і Верховної Ради стосовно мораторія на проведення перевірок ЗМІ під час виборчої кампанії-2004.

«У зв’язку з цим нам не зрозуміло, яким чином дії органів прокуратури на місцях співпадають з позицією Генеральної прокуратури», - сказала Катерина М’ясникова.

Другою причиною, що вона дає юристам НАМ підґрунтя для сумнівів у правомірності перевірок ТРК під час виборчої кампанії, є невідповідність дій органів прокуратури положенням низки законів, зазначила юрисконсульт НАМ Тетяна Фоміна.

«На нашу думку, діяльність ТРО не належить до предмету прокурорського нагляду. Перехідні положення Конституції України передбачають, що прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів лише до моменту введення в дію законів, що регулюють діяльність держорганів в цій частині. В 1994 році вступив в дію закон «Про телебачення і радіомовлення», згідно з яким контроль за дотриманням законодавства в області телебачення і радіомовлення і умов, що визначені в ліцензії, є функціями Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Аналогічні повноваження дають Нараді й положення закону про захист суспільної моралі», - сказала Т. Фоміна.

Крім цього, зазначила Тетяна Фоміна, функції і повноваження Нацради стосовно здійснення контролю за телекомпаніями і радіостанціями підтверджуються і положеннями закону «Про національну раду», що вступив в силу в 1997 році

«Закон про Нацраду визначає, що ціль створення Ради - реалізація і контроль за дотриманням законодавства в області телебачення і радіомовлення. Таким чином, згідно з перехідними положеннями Конституції, Прокуратура повинна була призупинити виконання цих функцій по відношенню до електронних ЗМІ з моменту введення закону про Національну Раду в дію», - сказала Т.Фоміна.


Незалежна асоціація телерадіомовників була створена у травні 2000 року з метою захисту інтересів українських теле- і радіовиробників, надання їм консультацій і юридичної підтримки. Наразі членами Асоціації є 101 телерадіомовна компанія України.

НАМ
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY